flaga Polski

Kropka nad "i", moje komentarze.

Archiwum

2026
III
VI
2025
II
III
VII
IX
2024
I
IV
VII
X
XII
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Rozmyślania - kruchość życia

Dopiero gdy śmierć zapuka do naszych lub najbliższych zastanawiamy się o kruchości życia. Jak zmarł mój Tatuś to przyszła refleksja...czym jest życie i po co właściwie jesteśmy na świecie skoro trzeba go opuścić. Hm...nie znam odpowiedzi na te pytania...zwyczajnie się żyje z myślą że kiedyś tam przyjdzie odejść. Ci z nas którzy są wierzący i wierzą że po życie ziemskim jest inne, lepsze życie powinni teoretycznie...się cieszyć że ktoś im bliski zmarł. Dlaczego jednak tak nie jest? Może jednak nikt tak naprawdę nie wierzy w życie po życiu albo jest to...siła przyzwyczajenia do drugiej osoby? tak właściwie to ta osoba która umiera ma już wszystko za sobą tzn. jest `szczęśliwa` a ci co zostają na tym świecie przeżywają tragedie, smutek. Mówią że czas leczy rany, nie da się cały czas rozpamiętywać przyszłości...ktoś umiera a ktoś inny się rodzi. Karuzela życia toczy się dalej, nie ważne że ktoś tam umrze, nie ważne że ktoś tam się rodzi. Znaczymy tyle co dym na wietrze, dym rozwieje wiatr i ponownie zaświeci słońce życia.
Wszystkim którym ktoś umarł współczuje, ale niech pamiętają że zawsze jest ktoś kto wymaga naszej opieki i komu jesteśmy potrzebni na tym świecie.

c.d. Konwój ostrzelany > prowokacja?

To zaczyna być komiczne. Zwolniono szefa ochrony (BOR) Prezydenta a Prezydent (chodzi o zaniedbania ochrony przy wizycie Gruzińskiej) się na to nie zgadza i w ramach protestu nie chcę ochrony jak będzie z wizytą w Azji. Teraz się dowiaduje że Prezydenta wcale nie było na granicy Osetyńskiej jak podaje Rosyjska gazeta "Izwiestia" która to cytuje wypowiedź Iriny Gagłojewej (Minister informacji Osetii Południowej).
Nic tylko...płakać lub się śmiać że Polska kolejny raz wychodzi na durnia.

Rydzyk a wzrost naturalny

Jak wiadomo Rydzyk od dłuższego czas szukał...ciepła (czyt. pieniędzy) tzn. wiercił dziurę w ziemi (odwierty geotermalne). W końcu się dowiercił, ale wierci dalej bo liczy na większe pieniądze (obecne jemu nie wystarczają). Teraz się dowiedzieliśmy dzięki posłance PiS (Anna Sobecka) że źródła geotermalne o.Rydzyka wpłyną na wzrost populacji w naszym kraju. Prawda że śmiałe i zaskakujące stwierdzenie? Osobiście to nigdy w życiu bym się nie domyślał takich zbawiennych wpływów na wzrost populacji związanym z o.Rydzykiem. Hm...chyba że Pani posłanka chcę zapoczątkować ten wzrost z o.Rydzykiem :P

Przepis na szczęście

1. Własne dzieci. 2. Lepiej nam się powodzi od sąsiada.
Te dwa punkty powinny zagwarantować nam życie w szczęściu. Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, ale są wymagane do zrealizowania w.w. punktów przepisu na szczęście. Przepis jest oparty na zasłyszanej niedawno audycji w radio.

Konwój ostrzelany > prowokacja?

Konwój z Prezydentem Gruzji (Micheil Saakaszwili) i Prezydentem Polski (Lech Kaczyński) w rejonie osiedli przy granicy z Osetią został ostrzelany. Czy faktycznie został ostrzelany? Otóż nie zupełnie, oddano trzy serie z kałasznikowa w powietrze...co nie zmienia faktu że takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Zaciekawiła mnie wypowiedź gen. Gromosława Czempińskiego, Przyznał też. że bardzo zdziwiła go sytuacja, że bezpośrednio przed tym, jak kolumna podjeżdżała pod posterunek, do przodu został wysłany bus z dziennikarzami. Czyżby zatem była to przemyślana akcja Gruzińska która dobrze wiedziała jak zareaguje dany posterunek? Jeszcze jeden fakt jest dziwny w tej sprawie, otóż po oddaniu strzałów obaj Prezydenci wysiedli z samochodu...gdyby naprawdę coś im groziło to ochrona nie powinna do tego dopuścić a jednak Prezydenci opuścili samochód.

Chrome w natarciu

Google planuje zagranie `poniżej pasa`. Google jakiś czas temu wydało przeglądarkę Chrome, pomimo że jeszcze jest w wersji beta to już planują co zrobić aby konkurować z Internet Explorer. Plan jest iście szatański i nie ma nic wspólnego z konkurencją a jest grą na monopol. Google ma w planach dogadać się z producentami komputerów aby instalowały na nich system z zainstalowaną przeglądarką Chrome. Przyznam że ten pomysł może poważnie zagrozić monopolowi Microsoft w dziedzinie przeglądarek. Jest to nieczyste zagranie, ale ma jedną zaletę...przeglądarka Chrome lepiej obsługuje obowiązujące standardy niż Internet Explorer.

Polowanie w sejmie

He he, szkoda że to tylko polowanie na pijanych posłów w sejmie a nie do odstrzału ;) Niedawno Elżbieta Kruk pokazała że można być posłanką nawet po spożyciu, nie ma pewności czy była naprawdę po spożyciu (odmówiła badania alkomatem). Prezes PiS stwierdził że Pani Elżbieta Kruk być może była chora (epidemie choroby filipińskiej :P ). Zastanawia mnie że skoro J.Kaczyński obiecuje pokażemy inne przypadki pijanych posłów w Sejmie to tym samym przyznaje że Pani Elżbieta Kruk była pijana...czyżby kolejna wpadka jednego z Kaczyńskich?

c.d. Darmowy internet

Jak pisałem ponad dwa miesiące temu, rząd pracuje nad projektem darmowego Internetu do szybkości 512kb/s. Niedawno wyczytałem że projekt jednak jest odłożony przynajmniej o rok, najwcześniej wejdzie w życie 1 stycznia 2010r. Oficjalny powód jest taki że kryzys na świecie który dotarł do Polski spowodował że są inne pilniejsze potrzeby. Dodam że koszt dla budżetu to około 300-500 milionów złotych rocznie.
Szkoda, ale rozumiem że są pilniejsze potrzeby.

Prezes PiS

Prezes PiS (J.Kaczyński) ujawnił strategie partii na wygranie kolejnych wyborów. Właściwie nic nowego się nie dowiedziałem, ta genialna strategia to znana już strategia z poprzednich wyborów w których PiS przegrał. Chodzi o strategie przez kościoły tzn. nadal PiS będzie trafiał głównie do osób starszych. Prezes powiedział też że wyniki sondażowe go nie obchodzą i nadal jego partia będzie robiła to co robi. Nadmienił że jest też druga tajna lecz trochę ryzykowna opcja iż wyniszczą PO przez użycie znacznie bardziej zdecydowanie niż do tej pory prokuratury i służb do dyskredytowania opozycji, aż po próby całkowitego jej zniszczenia.
Hm...czyli dalej będą skłócać naród i starać się o elektorat tzw. moherowy. Mam nadzieję że naród będzie odporny na skłócanie i w następnych wyborach PiS stanie się partią marginalną...a w każdym razie nie tak silną jak obecnie w sejmie.

Rok rządów PO-PSL

Wczoraj słuchałem audycji o podsumowaniu roku rządów PO-PSL, naturalnie PO się chwalił, PiS krytykował a SLD krytykował i chwalił.
Teraz ja podsumuje: Sukces to niewątpliwie polityka zagraniczna rządu PO-PSL. Za rządów PiS było to wyraźne rozwarstwienie USA cacy ROSJA i zachodnia Europa bee. Obecnie moim zdaniem wróciło to do normy.
Porażka to reformy a zwłaszcza reforma KRUS, niestety tutaj winny jest koalicjant a bez koalicjanta PO nie może rządzić w miarę komfortowo.

Ryż z jabłkami

Ostatnio zauważyłem trochę wejść z google na frazy związane z wekowaniem jabłek. Nie będę jednak podawał przepisu na wekowanie jabłek a podam skrócony przepis na potrawę pt. ryż z jabłkami.
Obieramy jabłka, jabłka należy przekroić na pół a potem na plasterki (pół księżyce), następnie ugotować z nich kompot. Paczkę ryżu gotujemy zgodnie z przepisem na pudełku.
Po ugotowaniu wszystkich produktów układamy na talerzu, w środku ryż a dookoła jabłka. Całość posypujemy cynamonem, na to troszkę tłuszczu np. margaryna.

Windows 7 to wielki brat?

Coraz więcej programów usiłuje nas namierzać np. google czy windows. Z jednej strony może to być zaleta, wyobraźmy sobie że ukradli nam laptopa...windows w laptopie działa i wysyła swoją pozycje...proste i skuteczne. Naturalnie już teraz nie ma anonimowości i wystarczy numer IP aby taki komputer namierzyć (dynamiczne IP nic tu nie zmieni, historia logowań jest przechowywana u naszego dostawcy Internetu). Patrząc jednak z drugiej strony to nie koniecznie może nam się podobać to że komputer nas śledzi (windows). Wracając do tworzonego windowsa 7, otóż ów system ma posiadać tzn. geolokalizację...na szczęście ma być ta funkcja domyślnie WYفĄCZONA. No tak powiedzie czyli wszystko dobrze bo skoro można włączyć to i można wyłączyć...i tutaj nie macie racji...można to WفĄCZYĆ, ale już nie można tego WYفĄCZYĆ...dodatkowo ta funkcja (jeśli ją włączymy) działa bez naszej najmniejszej kontroli. Jak znam życie to powstaną łatki (nielegalne) aby to wykasować z systemu lub chociażby ograniczyć tego działanie...i tutaj już wkracza prawo bo ingerencja będzie karalna w windows (podobnie jak crack to robi w grach). Jako że windows 7 jest jeszcze w wieku niemowlęcym to może coś się zmieni w wersji finalnej.

Prezydent > bal cd.

Tego to już nie rozumiem całkowicie. Prezydent nie zaprasza L. Wałęsy a potem się dziwi że inni tylko o tym mówią zamiast o tym...jaka to Polska dzielna, wielka, wspaniała itd. Nawiasem mówiąc to nie wiem o czym można mówić po uroczystościach takich jak odzyskanie niepodległości? Na szacunek trzeba sobie zasłużyć w obecnych czasach a nie cały czas ogrzewać jak było...może jestem innej daty, ale czasy się zmieniły od tamtej pory i przypominanie innym krajom że byli bee a Polska cacy jest...nie na miejscu. Obecny Prezydent czy tego chcę czy też nie dobrze wie że L. Wałęsa się liczy w świecie i próby ignorowania tego faktu przynoszą odwrotny skutek do zamierzonego. Na zakończenie zacytuje artykuł z gazety.pl pod dosyć wymownym tytułem Brudziński: "Wiejskie głupki" dezawuują prezydencką galę: `Według niego prezydent miał prawo do pominięcia Wałęsy z powodu antypatii, jaka występuje między nimi`. Teraz pytanie, czy bal (który i tak się skończy galą a nie balem z tańcami) Prezydencki był wiejską potańcówką czy oficjalnym balem z okazji niepodległości?

Prezydent > bal

Jutro jest bal u Prezydenta tzn. miał być bal z tańcami itd. a będzie koncert. Nie rozumiem do końca jaki będzie...status tego balu, jeśli bal prywatny to dlaczego MY wszyscy za to zapłacimy? Jeżeli zaś państwowy to dlaczego np. tak wybiórczo zaprasza Prezydent gości? Prezydent zaprosił byłego Prezydenta A. Kwaśniewskiego, ale już nie byłego Prezydenta L. Wałęsę...zastanawiająca wybiórczość gości. Ogólnie ten cały bal to kojarzy mi się z dawnymi czasami i królami gdy takie bale były w modzie...pokazanie pospólstwu `patrzcie jak król się bawi`. Hm...oby tylko nie doszło do awantury na tym balu.

Kurski chciał odbić więźnia?

Działo się to dwa dni temu, Kurski (poseł PiS) czekał w Gdańsku na samolot do Warszawy. Jako że w tym dniu była mgła w Gdańsku i samoloty nie odlatywały...to po kilku godzinach czekania na samolot, Kurski w siadł do samochodu. Po drodze przyłączył się do konwoju policyjnych samochodów którzy eskortowali więźnia. Poseł Kurski jako że jest...dobrze wychowany to konwoju nie wyprzedzał lecz jechał na ogonie konwoju. Gdyby choć trochę pomyślał to może by się skapnął że coś tui nie gra, opamiętał się dopiero jak policja zrobiła blokadę drogi z zatrzymała osobnika który śledził konwój. Policja delikwenta zatrzymała i...wypuściła (pewnie jeszcze z przeprosinami :P) gdy poseł Kursi pokazał immunitet. Później się tłumaczył że myślał iż policja ochrania Tuska i może się przyłączyć. Wspaniałomyślnie zobowiązał się zapłacić...200zł na fundację osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Zastanawia mnie jak policja by postąpiła gdym to np. ja był w takiej sytuacji i nie miał immunitetu?
edit: Poseł Kurski złamał przepisy: - przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle - 6 punktów karnych i 500 zł;
- wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej - 5 punktów karnych i 200 zł;
- wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - 9 punktów karnych i 200 zł;
- przekroczenie prędkości o 50 kilometrów na godzinę - 10 punktów karnych i 500 zł.

Abonament RTV pozostaje?

PO obiecała znieść ten relikt przeszłości...co się jednak okazuje może on jednak pozostać do bliżej niesprecyzowanego czasu. Szkopuł w tym że Prezydent zamiast być apolityczny to wyraźnie reprezentuje tylko PiS. PO ma powody mniemać że jeżeli będzie się upierać przy zniesieniu abonamentu RTV to kolejny projekt zmian w mediach wyląduje w koszu (Prezydent zapowiedział weto w sprawie zniesienia abonamentu RTV). Rozumiem pobudki PO, ale obietnice wyborcze do czegoś zobowiązują, nawet jeżeli ustawy będą wetowane.
Nie mam jednak wątpliwości że PiS wraz z Prezydentem powinni zniknąć ze sceny politycznej lub zostać na marginesie politycznym, niech wygra PO !.

Drogi przyjacielu

Kto zgadnie o czym będzie mowa w moim komentarzu patrząc na jego tytuł? ;)
Mowa będzie o...spamie który dostaje na e-mail. Przynajmniej jeden e-mail dostaje dziennie z takim tytułem, naturalnie jest to spam. Kiedyś było łatwiej odfiltrować spam, teraz gdyby dać regułę filtracji na podstawie takiego tytułu to można przypadkowo też odfiltrować mail od przyjaciela. Jako że jest to ryzykowne więc nie stosuje filtra na taki spam a tylko usuwam ręcznie.

Co powie prezydent na szczycie?

Może zabawimy się w to co Prezydent powie w Brukseli? ;) Jakoś nie chcę mi się wierzyć aby przedstawił stanowisko rządu i nie wtrącił swoich `trzech groszy`. Nie po to Prezydent się upiera żeby jechać aby mówić tylko to co ma napisane na karce. Czy czeka nas kolejna dysharmonia między tym co reprezentuje rząd a tym co mówi Prezydent? Oby się mylił i nie doszło do drastycznych różnic. Czy w ogóle ktoś tam będzie brał poważnie to co Prezydent powie?

Netia > TPsa

Nie spodziewałem się tego, ale może tak jest lepiej...to jednak monopol TPsa tylko podtrzymuje. Netia rezygnuje ze sprzedaży połączeń głosowych i Internetu po kablach TPsa tzn. WLR i BSA z uwagi na niskie przychody z tych usług. Netia ma 15zł z połączeń głosowych miesięcznie za jednego klienta i 20-30zł z Internetu. Zastanawiam się czy to mało? może jednak mało zważywszy na fakt że spora ilość central TPsa nie jest w ogóle przygotowana na konkurencje po swoich kablach i wymaga to inwestycji ze strony Netii.

Prezes PZPN

Od niedawna mamy nowego prezesa PZPN (Grzegorz Lato), prezes już zdążył zaliczyć wpadkę z której później musiał się tłumaczyć. Ogólnie się mówi że wygrała `stara gwardia` i nic się nie zmieni...zobaczymy jak to będzie. Wchodzę jak zwykle na portal gazeta.pl i co czytam...zacytuje żeby nikt nie posądził mnie że to mój tekst ;) "Lato jest na poziomie półsprawnego czytania z kartki", pozostawiam ten cytat bez komentarza.

Dowcip

Wbrew temu co się dzieje tzn. śmierć króluje w TV, zaprezentuje dowcip całkiem z innej `beczki`.
Wypić jeszcze jedno piwo, czy nie? Brzuch mówi tak, głowa nie. Głowa jest mądrzejszą od brzucha. Mądrzejszy zawsze ustępuje.

Linki

Główna
Wyszukiwarka
Logowanie

Moja strona

Marzenia

Informacje

Ilość wpisów: 1243
Start: 5.09.2008
PHP: 8.2.30

Herb Chojnic