flaga Polski

Kropka nad "i", moje komentarze.

Archiwum

2026
III
VI
2025
II
III
VII
IX
2024
I
IV
VII
X
XII
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Dzień flagi

Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji Prezydent Lech Kaczyński będzie rozsyłał SMSy tzn. operatorzy w imieniu Prezydenta dnia 2 maja (sobota). Zapewne Prezydent jest zawiedziony z tego że tylko dwóch operatorów się zgodziło na rozsyłanie swoim klientom takie SMS, tymi sieciami są Orange i Play. Nie mam zdania co do takich akcji, może jednak jest to dobry sposób na rozpropagowanie tego stosunkowo nowego święta.

Grillowanie

Widać że w Polsce nastała moda na grillowanie tzn. spędzanie wolnego czasu na dworze i obżeranie się pod pretekstem wspólnego spędzania czasu z rodziną/znajomymi ;) Teraz zagadka, komu zawdzięczamy grillowanie w Polsce? Tak, tak, może ktoś z Was się domyśla...PiS-owi. W odróżnieniu od złego PO Polacy powinni być wdzięczni PiS-owi. - Grillowanie to nasze dzieło. To za naszych rządów konsumpcja wzrosła o 31 proc. i to dobrze, że część współczesnego pokolenia Polaków po tylu przejściach może pogrillować - powiedział Tak powiedział nie kto inny jak Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Teraz już wszystko jasne i możemy być dozgonnie wdzięczni za to że dał Nam możliwość sobie pogrillować. Wyznaniem Kaczyńskiego zdziwiony był Leszek Miller. - Mnie się wydaje, że grillowanie do nas przyszło, a nie od nas wyszło. Może pan Kaczyński ma tutaj tajemną wiedzę, którą by mógł się z nami podzielić - zastanawiał się w radiu TOK FM.

Fotyga męczennicą?

Ostatnio mnie zastanowiła sprawa kandydatury Pani Fotygi i przesłuchania na ambasadora przy ONZ. Skąd w ogóle Ona się tam wzięła skoro nie chciała zostać tym ambasadorem? Jak zrozumiałem to znalazła się tam dlatego że tak chciał Prezydent który...dał Premierowi wybór między złem a gorszym złem tzn. nie podpiszę listów nominacyjnych kilka ambasadorom którzy są już na placówkach jako osoby prywatnie. Co w takim razie mógł zrobić Premier? zgodził się na Panią Fotygę. Fotyga odegrała show przed komisją, mówią coś takiego "Moja przeszłość się wzdraga przed polityką zagraniczną tego rządu". Premier jej ulżył i pomimo takiej protekcji nie nominował jej na ambasadora. Teraz czekam na ruch Prezydenta.

Inteligentna amunicja

Hm...zabijać to się niewątpliwie potrafimy, człowiek jest wyjątkowo drapieżnym gatunkiem. Szykuje się przełom w jeszcze doskonalszym zabijaniu, amunicja będzie skręcała aby trafić w cel (domyślnie drugiego człowieka). Czy można sobie wymarzyć lepszą amunicje dla terrorystów? Snajper może być bardzo oddalony od celu a pocisk sam trafi w cel. Naboje są naprowadzane laserowo i w środkowej części swojego lotu są w stanie zmienić swój kurs. Owa technologia została nazwana EXACTO (EXtreme Accuracy Tasked Ordnance) i polega na miniaturowych modułach GPS. Czy teraz każdy bez szkolenia może trafić drugą osobę z odległości mili? Ależ to raj dla wszystkiego rodzaju szumowin żądnych zemsty, morderstwo doskonałe jest coraz bliżej urzeczywistnienia. Darpa pracuje także nad amunicją naprowadzaną przez sensory ciepła. Dzięki niej, snajperzy mają być w stanie strzelać nawet z odległości jednej mili.

Po świętach

Przybyło nam kilka kilogramów, wynudziliśmy się z teściami a teraz czas na...odpoczynek i dietę ;)

Dzień z życia Galów

Moim ludkowie są pracowici, pracują nawet w święta. Czasami brak surowców ale od czego jest handel ;) Musiałem ponownie rozbudować magazyny aby wszystko pomieścić, przez noc tyle tego jest że niektóre surowce się nie mieściły. Czeka nas tzn. ludzi w mojej osadzie wytężona praca dla dobra ogółu czyli mojego ;) Pomożecie Towarzysze? Pomożemy!

Co się stało z grafiką na stronie?

Dzisiaj jest CSS GOفY DZIEŁƒ. Dwa lata temu brałem udział z moim Portfolio, w tym roku jak widać rozebrałem tą stronę ;) Akcja ma na celu pokazanie że można zrobić tak stronę aby nawet bez css i grafiki, strona była czytelna. Strona to nie choinka aby ją dekorować w świecidełka.

Gra on-line

Nigdy nie przepadałem za grami on-line, chyba że krótkimi jak np. warcaby. Kilka dni temu spróbowałem się zarejestrować i pograć w jakąś grę, strategie wojenną. Rozczarowałem się, grafika marna (co jest zrozumiałe), jednak napierniczanie się nie było moją domeną nigdy (lubię strategie ekonomiczne). Myślę sobie...spróbuje jeszcze raz z inną grą, wybór padł na grę Travian. Kilka dni gram i jeszcze mi się nie znudziła a to już coś, gdyby ktoś też tam grał to moja osada jest na serwerze 6 a ćwiartka to -|+.

Oszustwo z Gadu-Gadu

Nie chciałem o tym pisać bo chyba mało kto się nabiera na to, ale gdy zauważyłem że ktoś na moją stronę wszedł z google wpisując jak często trzeba doladowywać gadu gadu to muszę zareagować. Gadu-Gadu jest DARMOWE i nie ma też opłaty za korzystanie z komunikatora Gadu-Gadu. To co jest rozsyłane przez komunikatory jest zwyczajnym OSZUSTWEM. Oto wypowiedź właściciela Gadu-Gadu Trzeba zatem jeszcze raz jasno powiedzieć, że za korzystanie z komunikatora oraz sieci Gadu-Gadu jej właściciel - firma GG Network - nie pobiera opłat. Spamerzy podszywając się pod obsługę sieci Gadu-Gadu wprowadzają w błąd użytkowników i tym samym naciągają na wniesienie opłat, które w rzeczywistości trafiają do kieszeni wyłudzaczy. Więcej na temat Nie płać za Gadu-Gadu.

Telewizja cyfrowa (naziemna)

Trafiłem na bardzo ciekawy artykuł o naziemnej telewizji cyfrowej, wyjaśnia wiele spraw które są niejasne. Wiedziałem dosyć dużo na ten temat bo śledzę sprawę na bieżąco, jednak z artykułu dowiedziałem się to i owo. Artykuł jest w pliku pdf, Naziemna Telewizja Cyfrowa (190,3kB).

Firefox górą

Firefox 3 od dawna przodował nad IE 7, ale pierwszy raz liderem jest wśród grupy przeglądarek jest Firefox. Według statystyk na stronie ranking.pl Firefox ma 45,3% a MSIE 40,0%. Zapowiada się dosyć ostra walka w tym roku, niedawno wyszła IE 8 i jeszcze nie zdążyła zagościć na rynku. Wyjdzie też Opera 10 oraz Safari 4.

Szwecja, koniec z piratami

Niedawno w Szwecji weszło w życie nowe prawo autorskie, pozwala na łatwiejsze otrzymanie danych osobowych stron, serwerów które udostępniają treści pirackie. Wygląda na to że Szwedzi się przestraszyli nowego prawa (przynajmniej niektórzy), ruch w sieci spadł o 33%. Zastanawiam się czy spadek piracenia przełoży się w większe zyski autorskie...nie sądzę aby to było takie oczywiste. Trzeba brać pod uwagę to że ktoś kto piraci nie zawsze pójdzie kupić oryginał bo jego zwyczajnie nie stać na to.

Page Rank Update

Panie i Panowie nadeszła wiekopomna chwila, ta strona została doceniona przez wujka google. Strona miała Page Rank 2 a teraz ma PR3...mam nadzieje że to się utrzyma bo jak widzę na innych data center mam nadal PR2. Jedni mówią że Page Rank nie ma znaczenia a inni paznokcie obgryzają i czekają kiedy im pójdzie w górę.

Linki

Główna
Wyszukiwarka
Logowanie

Moja strona

Marzenia

Informacje

Ilość wpisów: 1243
Start: 5.09.2008
PHP: 8.2.30

Herb Chojnic