Dzień flagi
Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji Prezydent Lech Kaczyński będzie rozsyłał SMSy tzn. operatorzy w imieniu Prezydenta dnia 2 maja (sobota). Zapewne Prezydent jest zawiedziony z tego że tylko dwóch operatorów się zgodziło na rozsyłanie swoim klientom takie SMS, tymi sieciami są Orange i Play. Nie mam zdania co do takich akcji, może jednak jest to dobry sposób na rozpropagowanie tego stosunkowo nowego święta.