flaga Polski

Kropka nad "i", moje komentarze.

Archiwum

2026
III
VI
2025
II
III
VII
IX
2024
I
IV
VII
X
XII
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Tak Tak, potrójne doładowanie

Nie ma to jak promocje i zaufanie do reklam. Era Tak Tak wprowadziła promocje 3x tak tak, niby promocja rewelacyjna...nie do końca jednak tak jest. Co trzeba zrobić aby skorzystać z tej promocji? 1) doładuj konto za minimum 25 zł 2) w ciągu 5 dni ponownie doładuj konto za minimum 25 zł 3) my potroimy Twoje drugie doładowanie. Jak do tej pory wszystko jasne...zobaczmy co tak naprawdę dostajemy za to. 1) Dodatkową kwotę z Promocyjnego doładowania możesz wykorzystać do Abonentów i Użytkowników sieci Era 2) wykorzystać kwotę promocyjną w ciągu 60 dni od otrzymania jej na konto. Po tych warunkach widać że tak różowo to to nie jest. Zapewne komuś się przyda taka promocja, ale trzeba doczytać co się za to dostanie aby potem nie było...płaczu.

NTC opóźniona

Jak teraz czytam, TVP robi wszystko aby nie ruszyła NTC w terminie tzn. 30 września, zresztą ogłoszona strategia TVP wyraźnie mówi że dopiero po starcie ich platformy satelitarnej ruszy NTC (15 grudzień). Uparli się że chcą miejsce na trzy programy w MUX I na stałe, mieli zwolnić miejsce i dostać cały MUX III. w poniedziałek Anna Streżyńska, szefowa UKE, poinformowała ″Gazetę″, że TVP wnioskuje o przyznanie miejsca dla trzech swoich kanałów na stałe. Stawia to pozostałych nadawców i KRRiT w trudnej sytuacji, gdyż w koncesjach właśnie wydanych stacjom komercyjnym zapisano, że każda z nich otrzyma dodatkowe częstotliwości z pierwszym multipleksie w momencie, gdy TVP przeniesie się na trzeci. Dosyć dziwna ta cała sytuacja, TVP jest państwowa a państwo nic nie może na to poradzić. Co dalej? Już w najbliższą środę wygaśnie zgoda na testową emisję sygnału cyfrowego. Zgodnie z prawem powinna ona zostać przedłużona albo zakończona. - Nie mogę zbudować żadnego scenariusza. Jutro spotykamy się z prawnikami KRRiT. Wydawało nam się, że się wyrobimy, ale najgorszy problem pojawił się w ostatniej chwili - mówi Streżyńska.

Tańszy Internet?

Jak czytam na jesień zapowiada się ′wojna′ o klienta, rynek się nasyca i coraz trudniej jest pozyskać nowego klienta. Niedawno UPC wprowadziło niższe ceny np. oferując w tej samej cenie 8 Mb/s (poprzednio 5 Mb/s). Niestety jak czytam dalej Swoich kart na jesień nie odkryła jeszcze Telekomunikacja Polska , jednak klienci raczej nie mają co liczyć na mniejsze ceny - Telekomunikacja Polska nie chce obniżyć cen Neostrady, bo na ich podstawie ustalane są hurtowe stawki za dostęp operatorów alternatywnych do abonentów TP. Dlatego operator woli w zamian do umowy dodawać prezenty (drukarki czy GPS). a chciałem wykupić szybszą opcje neostrady jeżeli potanieje...te ich dodatki to mam tam gdzie światło nie dociera ;)

Farfał składa propozycję

Facet jest przyspawany do fotela ;) Wystosował propozycję do polityków - Zostawcie mnie na stanowisku, a ja obiektywnie pokażę kampanię prezydencką - obiecał politykom Piotr Farfał w wywiadzie dla ″Newsweeka″. Nie wiem czy lepiej żeby został czy też nie, ale te przepychanki są żenujące. Dalej powiedział coś jeszcze ciekawszego Przyznał się również do kontaktów z PO. Arcy interesująca będzie riposta ze strony PO, która broni się rękami i nogami przed zawładnięciem mediów publicznych i stosunkami z byłym/obecnym Prezesem TVP (teoretycznie się broni).

KRRiT uratowana

Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT za rok 2008, które to sprawozdanie wcześniej odrzucił Sejm i Senat. Przyjęcie sprawozdania przez Prezydenta oznacza że KRRiT nadal będzie działać w obecnym składzie (w przypadku odrzucenia nowe wybory KRRiT). Prezydent argumentuje to tak ... Może też wywrzeć daleko idące, niekorzystne dla społeczeństwa skutki w dobie rozpoczynającej się cyfryzacji mediów w naszym kraju Rzadko się zgadzam z decyzjami Prezydenta, ale tym razem argumentacja trafia do mnie. Cyfracja kraju jest pilna i nowe wybory KRRiT na pewno tego by nie ułatwiły.

Nowy podatek

Ministerstwo kultury sobie zamarzyło nowy podatek na poczet archiwizacji dorobku kultury na płytach DVD lub serwerach. Wpienił mnie fragment o Przeniesione na cyfrowe nośniki materiały mają być dostępne dla mediów i odbiorców w internecie. Ci ostatni będą mieli część materiałów bezpłatnie. Jak rozumiem to mamy płacić a czy coś z tego co opłacimy będzie dla nas dostępne za darmo to już inna sprawa. Przeanalizujmy, jest abonament RTV który idzie na robienie różnych programów, następnie te programy są dostępne w Internecie...ale tylko niektóry są za darmo udostępniane. Teraz mamy płacić za archiwizacje czyli niejako drugi raz za to samo i tu podobnie, tylko niektóre materiały będą udostępnione za darmo. Kurde, czy ja jestem taki tuman czy też państwo mnie wykorzystuje? Płacę za coś i chcę to mieć za darmo, a nie że płacę i potem płacę ponownie za coś co już zapłaciłem. Nowy podatek ma być wliczony do ceny sprzętu (1%) RTV...przypomina mi to płacenie na rzecz...praw autorskich (3%) tzn. płacimy podatek w nagrywarka, płytach itd. ale to co jest na płycie nie jest MOJE.

Platforma cyfrowa TVP

Obojętnie co by nie myśleć, mówić o samym prezesie TVP (byłym czyli obecnym) to zrobił coś dobrego dla widzów. Udostępnienie paczki programów TVP bezpłatnie i w dobrej jakości jest bardzo dobrym posunięciem. Dekodery dedykowane do platformy cyfrował TVP mają się ukazać w sprzedaży już w listopadzie (satelitarne) a dekodery combo w styczniu (satelitarno-naziemne). Serwis satkurier.pl dotarł do informacji nt. pojawienia się odbiorników cyfrowych dla platformy TVP. Pierwsze modele mają trafić na rynek pod koniec listopada br. Będą to odbiorniki wyłącznie satelitarne, obsługujące DVB-S/S2 i kompresje MPEG-2/MPEG-4, także HD, wyposażone w czytniki systemu NDS VideoGuard. W styczniu 2010 pojawią się natomiast modele combo ze wsparciem odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w MPEG-4 (także HD). Jest to dobra wiadomość względem klientów, nie tylko satelitarnych ale i tych nastawionych na NTC, zakłada rozwój NTC przez TVP.

Prezydent się bawi

Lech Kaczyński podczas niedzielnych dożynek w Spale bawił się świetnie. Niektórzy mówią że Prezydent się bawi na grobach tych trzynastu górników, ja bym tego tak nie nazwał. Niedziela jeszcze nie była dniem żałoby narodowej i Prezydent mógł się bawić a nawet zatańczyć. Inną kwestią jest że żałoba narodowa została ogłoszona dopiero dziś a nie wczoraj lub od razu w sobotę. Poniekąd można to wytłumaczyć, ogłoszenie żałoby wymaga kontrasygnaty Premiera a Premier był za granicą. Wypowiem się jeszcze w kwestii żałoby narodowej, moim zdaniem za często jest ogłaszana...z powodzeniem można żałobę ogłosić tylko na Śląsku. Żałoba na Śląsku trwa cały tydzień i o ile dobrze pamiętam to została ogłoszona w sobotę.

NTC = zamieszanie

Jeśli słuchać tego co się w mediach mówi na temat NTC to można dostać kręćka. Strategia TVP zakłada wpierw uruchomienie platformy satelitarnej a dopiero potem cyfracji naziemnej tzn. nie wcześniej jak 15 grudzień. Natomiast z mapek pokazywanych czasami w TVP wynika że NTC ruszy zgodnie z planem czyli 30 września. Natomiast UKE twierdzi że termin 30 września jest mało realny m.in. dlatego że TVP nie wydało zgody na firmę Emitel która ma być operatorem MUX I. Dodatkowo TVP wprowadza zamieszanie sugerując że należy kupić antenę satelitarną bo sygnał naziemny będzie wyłączony a to jest jedyna możliwość odbioru TV. Proszę nie kupować anten satelitarnych, koderów DVB-S2 MPEG-4 (który jest konieczny do odbioru platformy satelitarnej TVP), wstrzymać się z ewentualnym zakupem aż sytuacja się wyjaśni.

Tarcza, kto jest winny?

Przewidywałem że tak może się stać i...doczekałem się. Jeden i drugi Kaczyński jadą po Premierze równo, że zrobił wszystko aby tarczy antyrakietowej nie było w Polsce. Rozumiem (staram się) że jest to cios dla kogoś kto uznawał USA za...idola, ale opanujcie się trochę i pomyślcie bardziej logicznie. Zastanówmy się ile znaczy Polska dla USA? Moim zdaniem bardzo niewiele, jak więc przy takich relacjach Premier mógł coś załatwić wbrew woli USA? Odpowiem sobie sam na to pytanie...nie mógł w żaden sposób wpłynąć na decyzje USA. Warto zauważyć np. sprawę wiz, od lat się mówi o tym, są obietnice i nic z tego nie wynika. Zawsze byłem/jestem przeciwnikiem tarczy, Premier zrobił co mógł bez nadmiernego wazelinowania USA a teraz opozycja wali w Premiera jak w tarczę strzelniczą. Z tego co czytam to większość Polaków jest przeciwna tarczy antyrakietowej...możliwe że za pomysłem tarczy kryje się podwójne dno który by wyszło na dobre dla Polski. Niestety a może stety, nie widzę żadnych zalet tarczy antyrakietowej w Polsce.

TVP bez Prezesa

Kołowrotek w TVP trwa nadal. Dzisiaj został zgodnie z oczekiwaniem, odwołany Prezes Piotr Farfał. Zamieszanie wokół mediów publicznych trwa. Na sobotnim posiedzeniu rada nadzorcza Telewizji Polskiej odwołała Piotr Farfała z funkcji p.o. prezesa TVP. Zastanawiam się jaki będzie dalszy ciąg zdarzeń Wcześniej z rad nadzorczych mediów publicznych zrezygnowali przedstawiciele ministra skarbu. To zdarzenie może wróżyć że bez decyzji sądu się nie obejdzie. Zapewne obecny/były Prezes to wykorzysta do podważenia decyzji zarządu a przynajmniej opóźnienia jego wykonania. Pod dużym znakiem zapytania jest ogłoszona niedawno strategia TVP cyfracji Kraju, zgodnie z nią NTC jest zablokowana minimum do 16 grudnia. Oficjalny start platformy cyfrowej (satelitarnej) jest wyznaczony na 15 grudzień (pełna oferta), do tego czasu wdrażanie NTC jest blokowane przez TVP (MUX I).

Tarczy antyrakietowej nie będzie

Dobra wiadomość na początek dnia. Jeśli tarcza by powstała to i tak przed niczym nie obroni Polski a tylko wystawi Nas na strzał. Hipotetyczne zyski z ofsetu też są palcem na wodzie pisane. To co narozrabiał rząd to obecna ekipa w USA naprawiła i obecny kryzys, tarcza dodatkowo skomplikowała by stosunki Polska-Rosja. Możliwe że partie polityczne w Polsce będą narzekać że USA nie dotrzymuje jakiś tam wstępnych umów itd. , ale moim zdaniem bardzo dobrze się stało że tarczy antyrakietowej nie będzie.

Farfał trwa w TVP

Nie chciało mi się wierzyć, ale sojusz PO-LPR najwyraźniej ma się dobrze. Rada nadzorcza TVP nie była w stanie odwołać dziś p.o. prezesa Piotra Farfała, powód - reprezentantka ministra Grada nie wzięła udziału w jej posiedzeniu. Widocznie lepiej jest PO-LPR niż PiS-SLD, interesujący galimatias się wytworzył. - Jeśliby rada się dziś zebrała, ukonstytuowała i przegłosowała odwołanie prezesa Farfała, a on nie uznałby tej decyzji, to nie pozostanie nic innego, jak interwencja policji - mówił ″Gazecie″ szef KRRiT Witold Kołodziejski - Farfał deklarował wcześniej, że nie jest ″przyspawany″ do fotela, ale teraz widać, że jest nie tylko przyspawany, ale i zabarykadowany w budynku telewizji. Ha ha, ale się porobiło, tyran siedzi w TVP i nic jemu nie idzie zrobić bo ktoś tam go broni. Odchodząc od polityki to Piotr Farfał popchnął TVP w dobrym kierunku...szkoda że przy okazji zablokował start NTC na kilka miesięcy. Zapewne to nie koniec tego całego cyrku i ktoś wyskoczy z nowym pomysłem. Gdy zgodnie ze strategią TVP, NTC ruszyła z kopyta po 15 grudnia to większość z ludzi by jemu przebaczyła drobne przewinienia. Nasi rozmówcy z TVP twierdzą, że wśród telewizyjnych strażników, którzy nie wpuścili do budynku rady nadzorczej, widzieli jednego ze współpracowników Romana Giertycha. Przypomnijmy, że Farfał zawdzięcza fotel prezesa TVP właśnie Giertychowi. To właśnie Giertych miał w ostatnich tygodniach doradzać Farfałowi, jakich kruczków prawnych użyć, by zablokować posiedzenie rady i tym samym uniemożliwić odwołanie Farfała.

Czego UE zakaże po żarówkach?

Właśnie przeczytałem o tym artykuł, stawia się w nim na sprzęt RTV i AGD. Moim zdaniem jak najbardziej powinni zakazać sprzedaży telewizorów, monitorów kineskopowych, tutaj kryją się spore oszczędności energii. Poprzednio miałem monitor kineskopowy 19″ który zużywał prawie 100% więcej energii niż obecny mój monitor LCD 22″. Tak samo pralki, lodówki, odkurzacze to pożeracze ogromnej energii. Jeżeli się zabrać za te sprzęty to sądzę że można naprawdę zmniejszyć sporo zużycie energii elektrycznej a co za tym idzie zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Platforma cyfrowa TVP

Sytuacja się rozwija w zawrotnym tempie. Niedawno pisałem o testach platformy TVP a już jest umowa z ASTRÄ„ na cztery lata. Niekodowane kanały to TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Sport, TVP HD, TVP Puls, TVP Historia, TVP Kultura i TV Polonia...oferta ciekawa. Dodatkowo została ogłoszona strategia która jest obiecująca dla startu NTC Przewiduje się 4 etapy uruchamiania platformy TVP. I etap już nastąpił, a jest nim start niekodowanej oferty (tzw. FTA). Oferty FTV i pay-TV wystartują 15 grudnia br. i będzie to II etap startu platform. III etapem będzie uruchomienie I multipleksu DVB-T (zawierające podstawowe kanały TVP), a IV etap będzie polegał na uruchomieniu III multipleksu DVB-T (z pozostałymi kanałami TVP). Jak rozumiem to zaraz po starcie platformy satelitarnej nastąpi etap naziemny z realizacją MUX I. Kolejny IV etap nastąpi po starcie MUX I i przewiduje start MUX III a to moim zdaniem oznacza że MUX I i MUX II mogą wystartować równocześnie. Naturalnie jest to strategia TVP a nie UKE, ale że TVP było m.in. na przeszkodzie startu NTC to oznacza przyśpieszenie.

Cyfracja w Polsce

Ostatnio naczytałem się idiotyzmów wypisywanych w mediach na temat NTC a Platforma cyfrowa TVP, pachnie mi to wszystko manipulacjami i utrzymanie obecnego Status quo. Uruchomienie platformy TVP to wielki sukces. Cyfryzacja satelitarna telewizji publicznej będzie znacznie tańsza od budowania od postaw telewizji naziemnej - tłumaczy Tomasz Teluk. Instytut Globalizacji szacuje koszt wdrożenia platformy cyfrowej na ok. 100 mln, natomiast według różnych danych budowa telewizji naziemnej pochłonie aż 1,7 mld złotych. Koszt powstania NTC jest sporo zawyżony, wliczają w to hipotetyczne koszty refundacji dekoderów dla ludzi. Emitel (firma która ma zakładać NTC) oblicza koszt na poziomie 400mln. Nadal jest to więcej niż platforma cyfrowa, ale należy wziąć pod uwagę że nie każdy może sobie zamontować talerz na dachu oraz to że sygnał satelitarny jest bardziej kapryśny pod względem warunków pogodowych. Moim zdaniem jest to niepoprawne rozumowanie, narodowa platforma cyfrowa powinna być uzupełnieniem NTC a nie zamiennikiem.

Rewolucja żarówkowa

Pisałem już wcześniej że czeka nas wymiana żarówek. Koszt takiej operacji jest dosyć spory, tradycyjna żarówka to ok. 2 złote a świetlówka kompaktowa (prawidłowa nazwa nowej żarówki) 20-30 złotych. Tutaj należy obalić kilka mitów ŚK, nowa generacja świetlówek nie miga jak te dawne przy zapalaniu, nie zużywaj więcej prądu przy włączaniu (te nowsze a zarazem droższe), nie dają sinego światła. Wspomniane 20-30 złotych jest za świetlówki kompaktowe lepszych firm, nowszej generacji...jeżeli kupimy za kilka złotych to niestety trzeba się liczyć z ich wadami. Moje wrażenia po kupnie ŚK są pozytywne, barwa światła jest przyjemna, wpada trochę w odcień niebieski. Przy zapaleniu natężenie światła jest niskie, potrzeba trochę czasu na rozgrzanie się ŚK, potem jednak świeci pełną mocą (wystarczy 20-30 sekund). Przy czytaniu książki nie widać różnicy między tradycyjną żarówką. Problematyczne może być gdy chcemy wymienić oświetlenie do łazienki, tam jest ważne od razu mocne, silne źródło światła. Świetlówki kompaktowe idealnie się sprawdzają w warunkach gdzie światło się świeci przez dłuższy czas np. kilka godzin, wtedy odczujemy oszczędności dosyć wyraźnie.

Platforma Orange

Z zaskoczeniem czytam że Orange zamierza uruchomić swoją platformę cyfrową. Dawniej się mówiło że na rynku jest miejsce na trzy platformy cyfrowe, teraz jak dobrze liczę to będzie ich aż pięć. Nie wiem czy to jest opłacalne przy takiej konkurencji, ale chyba jest skoro nowe platformy cyfrowe powstają na rynku. Interesująco się to rozwija na rynku platform cyfrowych, powinny teraz ceny spaść u konkurencji. Ciekawy czy teraz czeka nas rozwód TPsa z Cyfrą+...pewnie TAK.

NTC opóżniona?

Tego się obawiałem, pisałem że TVP nadal nie wydało zgody na operatora MUX I, firma Emitel ma nim być. Czytam teraz że nawet UKE wątpi aby wszystko odbyło się zgodnie z planem. Według mnie nierealne będzie w takiej sytuacji dotrzymanie terminu startu pierwszego multipleksu do 30 września - mówi Rzeczpospolitej Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dalszy ciąg jest jeszcze bardziej sceptyczny i może się okazać że DVB-T opóźni się o wiele miesięcy. Dodaje także, że jeśli do końca września nie ruszy DVB-T w Polsce, cały proces będzie trzeba zacząć od nowa. Nie podoba mi się ta sytuacja, czekałem niecierpliwie na start DVB-T. Zapewne entuzjazm innych opadnie i nastąpi (zresztą słuszne) zniechęcenie oraz zaprzestanie kupowania telewizorów z tunerem MPEG-4.

Ustawa medialna do kosza

Sejm nie odrzucił weta prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Oznacza to, że nowa ustawa medialna nie wejdzie w życie. W podtrzymaniu weta PiS-owi pomogła Lewica, której posłowie wstrzymali się od głosu. Wydaje się że sojusz PiS-SLD jest faktem. Nie odrzucenie veta Prezydenta do ustawy medialnej głosami SLD ten fakt potwierdza. Jak pisałem wcześniej, sojusz w sprawach medialnych jest bardzo prawdopodobny. Ustawa medialna miała wprowadzić wiele zmian, najistotniejszą zmianą dla przeciętnego użytkownika miało być zniesienie abonamentu RTV. Co oznacza nie odrzucenie veta? Oznacza tyle że w przyszłym roku nadal trzeba płacić abonament RTV, tym samym kolejna obietnica PO nie zostanie dotrzymana. Jestem jednak pewny że wpływy do kasy TVP z abonamentu będą coraz mniejsze i kto wie czy TVP nie będzie później żałować że abonament pozostanie który mało kto będzie płacił.

Testy platformy TVP

Sytuacja rozwija się w iście zawrotnym tempie jak na Polskie warunki. Niedawno było głośno o starcie platformy TVP a dziś czytam że niebawem ruszą testy. Dziennik poinformował, że już 15 września 2009 roku ruszyć ma próbne nadawanie platformy satelitarnej Telewizji Polskiej. Trochę jestem zdziwiony tym nagłym zrywem, ale zważywszy na to że Prezes Piotr Farfał jest na wylocie to wszystko jest możliwe. Mi osobiście ta platforma nie przeszkadza, ale obawiam się w związku z tym o start NTC. Niedawno pisałem o tym że tylko TVP nie dała jeszcze zgody na firmę Emitel aby zarządzała MUX I...testy platformy mogą to skomplikować jeszcze bardziej. Z wypowiedzi Piotra Farfała dla prasy wynika, że otrzymuje ostatnio pogróżki, które mają go zniechęcić do planów uruchomienia platformy TVP. Jak widać gra może iść o bardzo wysoką stawkę.

System 64 bitowy?

Stoję w obliczu wyboru systemy operacyjnego a dokładniej wersji 32 czy 64 bitowej. Bardziej skłaniałem się do 64 bit, ale powstrzymywała mnie kompatybilność z aplikacjami 32 bitowymi. Dlaczego 64 bit chciałem? powód jeden...pamięć, 32 bitowy system nie wykorzysta 4GB pamięci. Niedawno natrafiłem na interesującą stronę 64-bity, ta strona rozwiała praktycznie wszystkie moje dylematy z wyborem. Dowiedziałem się przy okazji że mam procesor 64 bitowy, a skoro go już mam to naturalnym wyborem wydaje się wersja systemu 64 bitowa. Taką też wersję niedługo zainstaluje i mam nadzieje że się nie zawiodę na tym wyborze.

TVP -> Emitel

Zanosi się na opóźnienie przy wprowadzaniu DVB-T w Polsce. Firma Emitel miała/ma być operatorem technicznym pierwszego MUX, aby to nastąpiło to wszyscy nadawcy programów w MUX I muszą wyrazić zgodę na to. Według tego co wyczytałem na forach to tylko TVP nie wydała jeszcze zgody na to. Z tego wynika że start 30.09.2009 jest niepewny, być może będzie to tylko miesięczny poślizg...w najczarniejszym scenariuszu to firma Emitel nie zdenerwuje i wycofa swoją ofertę a wtedy przetarg zacznie się od nowa. Mam nadzieję że nie dojdzie do tego i TVP wyrazi zgodę na firmę Emitel.

Prezydent, odwołaj wizytę Putina

Nikt nic nie wie a raczej nie komentuje Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak ... - Nie czuje się upoważniony do komentowania takich rozmów - ucina. Moim zdaniem to poważna sprawa aby plotki były a nikt nie skomentował tego oficjalnie. Nie wiem czy Prezydent ma prawo tak mówić do Premiera aby ten odwołał wizytę VIP′a innego Państwa. Nawet jeżeli ma prawo to nie powinien tego robić, to ośmieszenie Polski na arenie międzynarodowej i potwarz dla Rosji. Dalej się spekuluje że to wpływ brata wywołał taką reakcję Prezydenta który przecież w poprzedniej rozmowie z Premierem mówił coś znacząco innego. Gazeta przytacza reakcje otoczenia Tuska, oczywiście - anonimowe: Był bardzo zdenerwowany, chciał, żeby premier odwołał wizytę. Tusk był wściekły i przerażony

Podwójny kontakt

Kupiłem książkę pt. Podwójny kontakt, autorstwa James White. Jest to tom dwunasty i zarazem ostatni z serii Kosmiczny szpital. Jak można wywnioskować po tytule serii, są to książki z gatunku s.f.. Jeżeli ktoś lubi książki s.f. łatwe, lekkie i przyjemne w czytaniu z domieszką humoru to jest to seria obowiązkowa. Cała seria jest o szpitalu kosmicznym gdzie mnogość ras jest oszałamiająca, personel szpitala styka się wręcz z niewyobrażalnymi przypadkami. Sektor Dwunasty szczyci się nową perłą. Nowoczesny Szpital Główny, skarbnica wiedzy medycznej, służy pomocą wszystkim mieszkańcom Galaktyki. Mnogość ich gatunków, a co za tym idzie chorób, wymaga jednak szczególnie wszechstronnego personelu, do którego obok ludzi należą również istoty innych klas. Rasy zaprezentowane w książce są niekiedy bardzo odmienne od tego co sobie możemy nawet wyobrazić. Rozpiętość ras od wielkości śliwki do wielkości całych kontynentów (wielkość jednego osobnika). Formy od pająkowatych, rekinów do inteligentnych roślin, są nawet inteligentne dzieci w łonie Matki które po urodzeniu tracą inteligencje a stają się bezrozumnymi ′maszynami′ do zabijania. Polecam całą serie książek, jest to idealna lektura relaksacyjna i do odprężenia po ciężkim dniu.

Spot PiS

Najnowszy spot PiS jest rysunkowy i dotyczy rzecznika rządu Pawła Grasia. Spot jest zabawny i przedstawia Ojca z Synem, jak się bawią tzn. jedzenie i pobyt w hotelu pięciogwiazdkowym za pieniądze podatników. Jest też zabawne podsumowanie, morał Zobaczyć radość dziecka - bezcenne. Za wszystko inne zapłacą podatnicy. Wszystkie rozrywki Grasiów zostały oczywiście skrzętnie podliczone. Autorzy spotu przypominają bowiem, że ″usługa hotelowa″ kosztowała 4,5 tys, a ″usługa gastronomiczna″ to wydatek rzędu 90 zł. Julia Pitera, partyjna koleżanka Grasia i minister ds. korupcji nie widzi w sprawie nic niewłaściwego. - Czasami zabieram męża w podróże, bo się czuję lepiej z tym - mówiła w radiu RMF FM. Nie mam nic przeciwko zabieraniu rodziny, ważne aby za członka rodziny płacili z własnej kieszeni a nie mojej. Graś przyznał, że zafundował synowi wyjazd na koszt państwa. - Miałem zarezerwowany nocleg. Syn spał ze mną w pokoju. Ale koszty wyżywienia pokryłem osobiście - tłumaczył polityk.

TVP i SLD-PiS

Sojusz PiS-SLD w sprawie mediów i podziale łupów w TVP nabiera rozpędu. Jak się dowiedział ″Dziennik″, PiS i SLD planują powołanie zarządu tymczasowego, który wyczyści TVP z ludzi Farfała Nie wiem co planuje PO, ale powinien coś zrobić jeżeli nie chcę aby na kolejne lata media były pod zarządem opozycji. TVP jest tak ważnym kąskiem że obojętnie co ktoś mówi jest pewne że prędzej czy później będzie chciał zagarnąć TVP dla swoich politycznych celów. Dwie sporne kwestie to obsada stanowiska prezesa i powstająca platforma cyfrowa, którą chce kontrolować zarówno SLD, jak i PiS. Tak podejrzewałem że powstająca platforma cyfrowa nie będzie zostawiona w spokoju. Zastanawiam się co jednak z planami DVB-T w Polsce...czyżby czekały nas kolejne opóźnienia w tej kwestii bo politycy skupiają się na walce o TVP a nie interes ogółu.

Zmiany na stronie

Tym razem zmiana nie jest duża, ale dosyć istotna. Przy pisaniu wpisów czasami wstawiam cytaty z niektórych stron. Obecnie jeżeli będzie cytat to podam źródło skąd pochodzi dany cytat. Tym sposobem strona zmienia trochę charakter na bardziej informacyjny niż komentujący. Ps. W wyjątkowych sytuacjach nie będzie podane źródło cytatu.

Kwaśniewski, sojusz SLD-PiS?

Aleksander Kwaśniewski nie mówi NIE sojuszowi SLD-PiS a nawet jest zadowolony z ewentualnego sojuszu. Politycznie nie nie doceniałbym tego sojuszu - mówił Aleksander Kwaśniewski w radiu TOK FM komentując porozumienie PiS i SLD w sprawie ustawy medialnej. Tak właściwie to zakulisowy sojusz SLD-PiS istnieje już od dawna w niektórych sprawach. Nie uważam aby wyszło to na dobre SLD, PiS jest partią która nie znosi konkurencji koło siebie. Pamiętam co się stało z dawnymi sojusznikami PiS, mam na myśli LPR i Samoobronę. Obecnie te partie praktycznie się nie liczą na rynku politycznym.

E. Górniak i JOŚ

Rekord pobity, Edyta Górniak wynegocjowała ogromną stawkę za jeden odcinek w Jak oni śpiewają. Groziła że odejdzie do programu Taniec z gwiazdami i dostała to czego chciała. Edyta Górniak za jeden odcinek dostanie 40 tysięcy złotych, prawda że suma dosyć zawrotna? W rozmowie z ″Super Expressem″ pracownik branży telewizyjnej wyjaśnił, że odejście Górniak spowodowałoby spadek oglądalności ″Jak oni śpiewająâ€³. Niech sobie będzie gwiazdą, ale 40 tysięcy to moim zdaniem wygórowana stawka.

Firefox jako strażnik

Fundacja Mozila planuje wprowadzić sprawdzanie najnowszych wersji wtyczek zainstalowanych z przeglądarce Firefox. Ostatnio ukazały się wiadomości o lukach we wtyczce Flash z których korzystają hakerzy przy włamaniach. Zespół Mozilli przymierza się do oficjalnego wydania nowej funkcji już w najbliższych wersjach Firefoksa: 3.5.3 i 3.0.14. Moim zdaniem jest to bardzo dobre posunięcie ze strony Mozili. Jak pokazują opublikowane niedawno badania, aż 80% internautów używa dziurawych wydań Flasha.

blog, rocznica

Dziś mija rok od napisania pierwszego wpisu na blogu. Przez ostatnie kilka lat miałem kilka blogów, jeden był tak osobisty że adres znało 3-4 osoby. Wszystkie blogi jak do tej pory opisywały moje życie osobiste, ten blog ma tematykę zupełnie inną od poprzednich. Uznałem że moje życie jest nudne i należy tylko do mnie. Jak widać tematyka na obecnym blogu to przeważnie polityka. Blog w tym czasie przechodził modyfikacja, przybyła wyszukiwarka, zmiana kolorów i inne mniejsze zmiany. Mam nadzieję że przez ten rok zyskałem stałe grono czytaczy ;)

Polkomtel, koniec problemów

Niedawno pisałem o problemach z doładowaniem kart z sieci Polkomtel. Wygląda na to że problem marży z doładowań jest rozwiązany i można już m.in. doładować w sieci sklepów Żabka. Nie podano co też uzgodnili między sobą, ale należy wnioskować że Polkomtel się wycofał z zamiaru obniżenia marż dystrybutorom o 25%. Zainteresowała mnie jedna z wypowiedzi Adama Suchenek, rzecznik prasowy Polkomtel S.A. Negocjacje były także okazją dla Polkomtela do rozpoczęcia prac i rozmów dotyczących rozszerzenia sieci dystrybucji doładowań usług pre-paid o nowych partnerów Jak domyślam się...cała sytuacja dała do myślenia firmie i szuka ewentualnego wyjścia awaryjnego na przyszłość. Osobiście to od pewnego czasu kupuje doładowania na serwisach aukcyjnych, jest taniej.

Prezydent był?

Lech Kaczyński odsłonił tablicę pamiątkową w Krasnobrodzie Oficjalnie Prezydent odsłonił tablicę, tak napisano na tablicy. Mniej oficjalnie i empirycznie Pana Prezydenta tam nie było...być może mamy trzeciego bliźniaka o którym nic nie wiadomo ;) Kaczyński miał przylecieć 24 czerwca, ale odwołał wizytę ze względu na złą pogodę. Uroczystość przełożono więc na lipiec, ale i tym razem Lech Kaczyński nie przybył. Hm...wydaje mi się że pośpieszyli się z tym napisem na tablicy i teraz będzie obciach dla miasta.

Opera wersja 10

Ukazała się zapowiadana i pewnie oczekiwana finalna wersja przeglądarki Opera 10. Oczekiwałem też na wersje finalną Opery, komentarze, opinie wersji beta były pochlebne. Pobrałem i zainstalowałem z ciekawości ile prawdy jest w tych pochlebnych opiniach. Nie testowałem intensywnie tej nowej wersji, ale na pierwszy rzut oka jestem zadowolony z niej. Szybkość startu i ładowania stron jest zauważalnie szybsza niż Firefox 3.5...nie wykluczam że będę częściej korzystał teraz z Opera niż w Firefox. Doskwiera mi brak w Operze rozszerzeń do których się przyzwyczaiłem np. Html Validator.

Klienci Polkomtel i problemy

Klienci Polkomtel (sieci Simplus, MixPlus, 36i6 oraz Sami Swoi) od dziś mają problemy z doładowaniem swoich kart. 85% punktów elektroniczny doładowanie zniknęło z powodu nie dogadania się w sprawie prowizji od doładowań. Mój bank czyli mBank poinformował że doładowanie tych sieci jest niemożliwe, na szczęście mam Play i ten problem mnie nie dotyczy. Jeżeli obecna sytuacja utrzyma się dłużej to z pewnością odbije się negatywnie na dochodach Polkomtela. Przez internet to można sobie poradzić z doładowaniem, ale punkty stacjonarne np. sklepy, kioski itd...może być problem.

II wojna światowa

70 lat minęło od początku II wojny światowej a dyskusja w wydarzenia rocznicowe rozgrzewa atmosferę obchodów. Nie jestem przekonany czy czasami Polska jest taka kryształowa jak to się przedstawia ogółowi. Rozumiem weteranów którzy jeszcze żyją, dla nich sprawa jest dosyć prosta. Niemcy napadły na Polskę pierwszego września i to nie podlega dyskusji. Zakulisowe rozgrywki są jednak owiane tajemnicą, to co wydaje się jasne i oczywiste, z czasem może się okazać...fikcją. Moim zdaniem Polska za bardzo gra rolę cierpiętniczą, nie podlega dyskusji to że w czasie wojny zginęło wielu Polaków. Oczekiwać jednak przeprosin, kajania się w trakcie rocznic, jest upokorzeniem dla krajów które kiedyś napadły na Polskę. Nie żyjmy przeszłością, nie karmy się tym że nasz naród wycierpiał bardzo dużo w wojnie. Nie twierdzę abyśmy zapomnieli o tym co było, zapomnieli o okropnościach wojny itd. Należy o tym pamiętać aby już nigdy nie powtórzyło się to.

Linki

Główna
Wyszukiwarka
Logowanie

Moja strona

Marzenia

Informacje

Ilość wpisów: 1243
Start: 5.09.2008
PHP: 8.2.30

Herb Chojnic