flaga Polski

Kropka nad "i", moje komentarze.

Archiwum

2026
III
VI
2025
II
III
VII
IX
2024
I
IV
VII
X
XII
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Zamieszkać w kaczce

Czyżby nastała nowa moda budować domy w kształcie zwierząt? Dom w kształcie kaczki wygląda paskudnie ale ′znosi złote jajka′ ;) Kaczka okazała się być kurą znoszącą złote jaja, bo sklep błyskawicznie zaczął cieszyć się ogromną popularnością. Kaczka mi się nie podoba za to dom-słoń jest całkiem ładny, jednak do takiego domu jest potrzebna winda...chyba że ktoś lubi chodzić po schodach. Nie wiem czy takie domy zrobią furorę jako domy mieszkalne, na pewno jednak jest to bardzo dobra reklama sklepu w którym się sprzedaje dany towar który budynek ma kształt.

Co łaska

Nie podoba mi...wyłudzanie pieniędzy od wiernych przez kościół, na kuriozalny pomysł wpadł pewien proboszcz Pieniądze zbierane na tace nie wystarczają proboszczowi z Pabianic. Dlatego zarządza dodatkową składkę. Każda rodzina ma przyjść z pieniędzmi do kancelarii. Albo złożyć na tacy w czytelnie podpisanej kopercie. Moim zdaniem to gruba przesada z dwóch powodów: 1) Datki są dobrowolne i jeśli jest ich mniej to się nie inwestuje tyle. wybudował w Pabianicach wielkie Sanktuarium Świętego Maksymiliana Kolbego. Postawił pomnik Jana Pawła II. W ubiegłym roku kupił elektroniczny ekran na którym są wyświetlane teksty pieśni śpiewanych podczas mszy. A w tym chce wymienić 20 ławek w kościele. 2) Datki powinny być anonimowe żeby nie doszło do tego że ten jest lepszym wiernym a tamten gorszy. Lista darczyńców jest czytana z ambony w każdą niedziele a w nagrodę jest modlitwa za nich. Interesujące jest że inni księża którzy się wypowiadali nie widzą w tym nic niestosownego, obiekcje budzi rejestracja danych osobowych ale to też nie u wszystkich. Podoba mi się wypowiedź jednej mieszkanki Pabianic A proszenie o ofiarę w podpisanych kopertach z podanym adresem to forma przymusu. Mam w rodzinie kilka starszych osób i wiem jak zareagują na takie wezwanie. Wyciągną ostatni grosz i w kopercie zaniosą do kościoła.

Wolni farmerzy i hipokryzja

Zaczęło się od tego że ktoś ma forum zgłosił sprzedaż konta na allegro aby je zablokować. Rozgorzała dyskusja czy takie konta powinny być blokowane. Wyraziłem swoje zdanie Przestańcie z tym że gra jest darmowa...jest ale...takie gry są robione aby ZARABIAفY. Jest to moja trzecia gra tego typu i jak sądzicie dlaczego takie gry są i powstają? Taa, ludzie kupują serwery itd. i robią to charytatywnie ;) Denerwuje mnie hipokryzja że darmowy itd. gra ma ZARABIAĆ i nikogo nie powinno obchodzić czy ktoś sprzedaje/kupuje konto na allegro. Jest to kopia tego co napisałem na forum, ktoś się zgodzi w 100% z moim zdaniem. Po chwili mój post jak i ten z poparciem mojego zdania...zniknęły (dobrze że w pamięci przeglądarki zachowała się kopia mojego wpisu) a temat został zablokowany. Gdyby autorom gry zależało na blokowaniu takich kont to sami by poszukali na allegro takich aukcji. Niestety nie jest to jedyny przykład na to że oficjalne stanowisko różni się od tego w którym zależy interes firmy.

Blog polityczny

Przeglądając niusy z Chojnic (moje miasto) natrafiłem na interesującą informacje. Chojnicki blog polityczny, to życie Chojnic widziane z perspektywy autora (Marcin Wałdoch). Jako że amatorsko interesuje się robieniem stron to przetestowałem blog pod tym względem, link do strony autora nie działa (może to chwilowa awaria serwera). Wpisów niestety nie jest dużo a szkoda bo chętnie bym czasami poczytał jak też mój krajan postrzega sytuacje polityczną. Moją uwagę przykuł wpis pt. Nepotyzm w samorządzie, początkowy tekst wzbudził moje oburzenie i sprzeciw temu co autor napisał. W miarę czytania tekstu mój pogląd na ten temat się zmieniał, długotrwałe bycie na tym samym stanowisku sprzyja wszelkich...odchyłką w kierunku...nie do końca uczciwym. Problem w tym że nawet jeżeli będzie limit czasowy bycia na danym stanowisku to na ogół krąg stanowisk/osób jest ten sam.

Blog technologiczny

Przeczytałem na pewnej stronie o powstaniu blogu opisującego nowe technologie głównie w dziedzinie HDTV. Z ciekawości zerknąłem pod podany adres, na pierwszy rzut oka wygląda okazale wnioskując po ilości kategorii (jak na niedawny start serwisu). Okazało się jednak że w większości jest to pusty serwis który bazuje na opiniach innych. Jest co prawda trochę niusów ale trzy niusy w lutym nie oszałamiają swoją ilością. Nie wiem dlaczego przycisk ′nowości′ i ′porady′ jest aktywny obojętnie na której z tych podstron jesteśmy. Pewnie najważniejszy punktem serwisu jest reklama tzn. jak zamieścić reklamę na stronie ;)

SMS bez Vat?

Coraz więcej jest akcji charytatywnych na które można wysyłać SMS o określonej kwocie która to trafia na konto organizacji/fundacji organizującej zbiórkę. Wszystko pięknie tylko są dwa problemy z takimi zbiórkami: 1) Jeżeli operator komórkowy nie zrezygnuje z zysków to jakaś część trafia do niego zamiast do potrzebujących. 2) Od każdego SMSa wysłanego jest podatek Vat (22%). Czasami operator się zrzeka zysków ale niestety Państwo swoje zabiera z takich SMSów. Możliwe że wreszcie rząd coś z tym zrobi i nie będzie zarabiał na dobroczynności i tragedii innych. Dobra informacja dla osób, które wspierają akcje charytatywne za pomocą telefonu komórkowego i krótkich wiadomości tekstowych SMS. Wkrótce takie wiadomości nie będą obłożone VAT-em. Moim zdaniem to draństwo że Państwo zarabia na takich SMSach, np. w Czechach jest to zwolnione od dłuższego czasu.

Gry on-line

Kiedyś dawno, dawno temu uważałem że takie gry to strata czasu i mi nie grozi że wciągnę się. Obecnie gram w dwie takie gry, można je nazwać grami przeglądarkowymi gdyż potrzebują do grania tylko przeglądarki. Pierwsza gra to Ikariam, jest to gra z serii strategicznych (mam 15 poziom ratusza). Kolejna gra to Wolni farmerzy, gra ekonomiczna gdzie jesteśmy farmerem (obecnie mam dwa pola i 9 poziom). Przyznam że takie gry wymagają sporej ilości czasu żeby uzyskać dobre wyniki w grze.

Są haki

Jak czytam o hakach, teczkach, tajnych spotkaniach to mnie obrzydzenie bierze...może taki jest standard w polityce. Jeśli Donald Tusk postawi w wyborach prezydenckich na Radosława Sikorskiego, to będzie bardzo zabawnie - mówi ″Newsweekowi″ Jarosław Kaczyński. Dlaczego? Bo - jak twierdzi lider PiS - na Sikorskiego są haki. To że Prezydent miał obiekcje co do powołanie Sikorskiego na stanowisko ministra spraw zagranicznych nie oznacza że ′haki′ są tak poważne że ′będzie zabawnie′. Nie chcę mi się wierzyć aby PO rozważała kandydaturę Radosława Sikorskiego gdyby były na niego tzn. haki...inna sprawa że prawie na każdego można coś odszukać co niektórym się nie spodoba. PiS na pewno będzie obecny w sejmie po nowych wyborach i...na pewno będzie ′zabawnie′ w dalszym ciągu w polityce.

TVP, 100 mln pożyczki

TVP boryka się z kłopotami finansowymi i szukała banku który im pożyczy marne 100 mln złotych. TVP groziła utrata płynności finansowej a nawet ogłoszenie upadłości. Pożyczkę ma udzielić Bank Pekao SA, a odsetki mają wynieść 13,48 mln zł brutto. Może teraz niektóre programy wrócą na antenę TVP...Teleranek został zdjęty z powodu braku pieniędzy. Swoją pomoc zaoferować chciało Ministerstwo Skarbu, które jest właścicielem TVP. Wygląda na to że TVP odrzuciło pomoc MS z powodu dodatkowych gwarancji wysuniętych przez Ministerstwo Skarbu. Telewizja Polska musiałaby przedstawić jednak plan naprawczy i choćby zarys strategii. Można się domyślać że w rządzeniu TVP nic się nie zmieni skoro dostali pożyczkę bez dodatkowych warunków od Banku PKO SA.

Wolni farmerzy

Od kilku dni gram w grę on-line pt. Wolni farmerzy. W grze jesteśmy farmerem, możemy uprawiać rośliny (np. marchew, zboże) i hodować zwierzęta (np. kury, krowy). Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów wtajemniczenia farmera zyskujemy dodatkowe możliwości np. nowe rośliny. Grafika w grze nie zachwyca a jest wręcz odpychająca, jednak z czasem gdy się wciągamy w granie toporność grafiki nie przeszkadza. Obecnie mam 6 poziom i dwa pola uprawne. Najbardziej się opłaca sianie marchewki (przynajmniej na początkowych poziomach) ale jest z tym sporo roboty, marchew rośnie stosunkowo szybko bo 15 minut. W grze mamy do dyspozycji sklep, jest też targ (sprzedawanie na targu kosztuje 10% ceny towaru).

Walka atomowa

Nic nie trwa wiecznie, nawet opór ludności Polskiej jest zmienny. W Polsce brak elektrowni jądrowej i teraz mamy skutki tego że może zabraknąć nam energii elektrycznej. Elektrownia jądrowa miała powstać w Żarnowcu, skończyło się na planach i protestach ekologów. Minęły lata i tendencja się odwróciła, teraz ludzie chcą elektrowni w swoim sąsiedztwie. Kolejne miasto zgłosiło swoją kandydaturę, Bełchatów. Bełchatów napisał do Ministerstwa Gospodarki: chcemy budować u siebie elektrownię atomową. Jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Przewidywałem taki obrót sprawy już na początku zgłaszanie ofert. Obecny kryzys zapewne przyczynił się do aktualnego stanu rzeczy. Oprócz Bełchatowa także Chełmno w województwie kujawsko-pomorskim, Kozienice i Wyszków w mazowieckim oraz Żarnowiec w Pomorskiem - to najpoważniejsze kandydatury na lokalizację pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Skoro jest zgoda to teraz czekam na realizacje planów. Dodam że od dawna jestem za powstaniem elektrowni jądrowej w Polsce, moim zdaniem jest to mniej szkodliwe dla środowiska niż elektrownie węglowe.

Darmowe filmy

Czy koniecznie trzeba płacić za filmy? Okazuje się że nie jest to konieczne, film oglądamy w zamian za oglądanie reklam. Pomysł wydaje mi się na tyle interesujący że zaprezentuje o co w tym chodzi. Na stronie iplex.pl można filmy oglądać nie płacąc ani grosza. Jak to działa? Wybieramy film z listy, baza filmów nie jest duża (575 filmów), ale można coś wybrać dla siebie. Włączamy odtwarzacz, wpierw musimy obejrzeć parę reklam aby była możliwość obejrzenia filmu. Film można obejrzeć w trzech stopniach jakości, zależnie od naszego łącza wybieramy odpowiednią opcje. Niska - około 184kbps, wystarczająca dla łącza DSL 256k (download). Średnia - około 384kbps, wystarczająca dla łącza DSL 512k. Wysoka - około 644kbps, wystarczająca dla łącza DSL 1000k (download). Sprawdziłem jak się film odtwarza i czy to w ogóle działa. Mam łącze neostrada 1024 i nie miałem problemów z oglądaniem filmu. Podobno na systemie Linux występują problemy, mają to jednak poprawić w ciągu kilku tygodni. Testowałem na Firefox, XP SP2.

TVP zniknie?

Z doniesień w sprawie TVP zaczyna się robić czarna komedia...nie wiadomo czy płakać, czy też śmiać się. Czy Telewizja Polska nie przetrwa tego roku i zamilknie? Finansowa sytuacja spółki jest bardzo dramatyczna - firmy wykonujące dla Telewizji Polskiej usługi nie mogą odzyskać swoich należności. Będzie wniosek o upadłość? Naciapkali tych kanałów tematycznych...zamiast je udostępnić ogółowi i trzepać kasę na reklamach to oni te kanały skrzętnie ukrywają. Jedyna nadzieja dla nich to szybki start NTC i udostępnienie wszystkich kanałów za darmo, moim zdaniem więcej skorzystają na tym niż przy obecnym modelu. Niewykluczone, że minister skarbu wprowadzi zarząd komisaryczny. Może właśnie chodzi o to żeby przejąć władzę nad TVP? Jeżeli dojdzie do upadłości to co będzie dalej z przysłowiową ′misjąâ€², której zresztą i tak jest mało w TVP? Emitują reklamy aby płacić abonament RTV a chyba nie bardzo im to wychodzi. Spadek wpływów z abonamentu RTV jest nieodwracalny, zamiast się przystosować do nowych realiów to oni proszą o pomoc Państwo. Może będzie lepiej jak TVP upadnie?

Darmowa gra

Jak wiemy gry na komputer kosztują i nie każdego stać na nie, dlatego m.in. jest piractwo komputerowe. Czy jednak za gry trzeba koniecznie płacić aby nie być piratem? Okazuje się że można dostać grę za darmo a to dzięki reklamą w grze. To zasługa reklam graficznych, które w zamian za darmowość pojawiają się w trakcie rozgrywek, na billboardach umieszczonych wewnątrz gry, w taki sposób aby nie psuć czystej przyjemności z grania. Moim zdaniem sposób jest dobry aby nie płacić za daną grę, mam nadzieje że będzie więcej takich pozycji. Gry powinny się ukazywać w dwóch wersjach, wersja płatna i darmowa z reklamami. Battle Rage to gra należąca do gatunku gier TPP, czyli głównego bohatera obserwujemy z kamery umieszczonej za jego plecami. Głównym elementem rozgrywki są dynamiczne starcia na różnego rodzaju broń palną oraz walki wręcz. Grę można pobrać pod: Battle Rage

Dział NTC, rozbudowa

Jak widać wszystkie wpisy dotyczące Naziemnej Telewizji Cyfrowej są skomasowane w jednym miejscu. Wczoraj dział NTC rozbudowałem o informacje bazujące na stronie Emitela o aktualnie uruchomione testowo multipleksy. Znajdą się tam informacje o częstotliwościach których dany multipleks pracuje, programy które na nim się znajdują oraz mapki zasięgów poszczególnych multipleksów. Wszelkie informację będę opierał na danych przekazanych przez Emitel, bądź forum lub stronę Emitel.

Linki

Główna
Wyszukiwarka
Logowanie

Moja strona

Marzenia

Informacje

Ilość wpisów: 1243
Start: 5.09.2008
PHP: 8.2.30

Herb Chojnic