Wygląda na to że wreszcie uruchamianie kolejnych nadajników telewizji cyfrowej przebiega zgodnie z planem. Uruchamiane są kolejne nadajniki z drugiego etapu MUX II. Niektórzy narzekają że idzie to w ślimaczym tempie... nie zgadzam się z tym tak do końca... pewnie że zaczynam się niecierpliwić gdy muszę czekać jeszcze kilka miesięcy na NTC w moim regionie... zastanawiający jest tylko fakt dużej liczby uruchamianych nadajników w czwartym etapie MUX II. Niestety MUX III który jest na wyłączność TVP rozwija się w bardzo wolnym tempie i takim będzie a uruchamiane nadajniki mają bardzo ograniczoną moc a co za tym idzie skromny zasięg odbioru. Z MUX III jest taki problem że trzeba czekać do czasu wyłączenia nadawania analogowego z uwagi na brak wolnych częstotliwości. Jeszcze gorzej sprawa wygląda z MUX I, dopiero jest ogłaszany konkurs na chętnych do zagospodarowania jego (kanały)... jeśli jeszcze będzie wymagany przetarg na operatora tego multipleksu (TVP ma zagwarantowane tam trzy miejsca na TVP 1, TVP, TVP Info) to sprawa może się opóźnić o kolejne miesiące. Jestem jednak optymistycznie nastawiony i sądzę że rok 2011 będzie rokiem przełomowym dla NTC, MUX II obejmie swym zasięgiem cały kraj a MUX I być może też zacznie działać w większości kraju.