Harry Harrison - Stalowy szczur
Niedawno opisywałem serie książek Planeta śmierci, teraz kolejna seria autora Harry Harrison. Tematyka główna jest podobna, jest żyjący poza prawem człowiek... tym razem jest to złodziej przez duże Z. Okrada banki na różnych planetach i kpi sobie z policji, jest niesamowicie inteligentny i brawurowy w tym co robi. Pewnego dnia jednak został złapany przez Korpus specjalny, jest to organizacja galaktyczna na rzecz stabilizacji i pokoju. Został zwerbowany, co nie oznacza że przestał kraść... kradł jednak dla wykonania swojej misji a będą one bardzo niebezpieczne. Aktualnie zaczynam czytać czwarty tom serii a jest aż dwanaście tomów. Jak do tej pory to misja w trzecim tomie była moim zdaniem najlepsza, bohater gonił złoczyńcę który chciał zapanować nad galaktyką a zaczął od zniszczenia Korpusu specjalnego przez wymazywania z czasu. ON przenosił się w czasie i zmieniał historie, jest m.in. epizod że Napoleon podbił Anglię.