flaga Polski

Kropka nad "i", moje komentarze.

Archiwum

2026
III
VI
2025
II
III
VII
IX
2024
I
IV
VII
X
XII
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Nieszczęśliwy, szczęśliwy milioner

Niedawno pisałem jak ktoś z Chojnic wygrał 17 milionów w Lotto. Organizuje teraz ludzi do szukania tego kuponu bo jak się okazuje to wyrzucił go po pijaku. ...okazuje sie że kupon pojechał na wysypisko śmieci. Dlatego organizuję wyjazd na owo wysypisko,tj. w najbliższą sobotę. Wynająłem trzy autokary ,każdy po 52-a miejsca. Znam lokalizację gdzie ten kupon moze się znajdywać. Osoba która go znajdzie dostaje ode mnie 5 milionów... Tragedia milionera, wygrać 17 milionów a jednocześnie nie wygrać. Chętnym do pomocy podaje link do forum... i zarobienia niezłej kasy :) Okazuje się to był niesmaczny żart... za coś takiego powinien odpowiadać przed prokuratorem.

MUX 3 z Człuchowa

Kiedyś czytałem że nic z tego nie będzie a szkoda bo Człuchów jest Blisko Chojnic i nie powinno być najmniejszych problemów z odbiorem. Dzisiaj ktoś napisał na forum Emitel że nadajnik z Człuchowa ma ruszyć na kanale 23 (MUX 3) i że kanał jest uzgodniony z Niemcami. Nie wiem na ile to prawda bo nigdzie jeszcze nie spotkałem się z taką informacją ale jeśli to prawda to jest to bardzo dobra wiadomość dla odbiorców z Chojnic. Odbieram co prawda z Trzeciewca a to inny kierunek ale że Człuchów jest blisko to może uda się odebrać sygnał. Z obiektu TON Człuchów/ul. Kościelna będzie prowadzona emisja MUX-3 dla województwa pomorskiego. Kanał 23, który jest przewidziany dla MUX-3, został już skoordynowany z Niemcami.

microSIM

Coraz więcej telefonów komórkowych używa kart microSIM, niestety przeważnie w gdy wymieniamy sprzęt na nowszy to czeka nas też wymiana karty SIM na mniejszą. W Internecie można poszukać instrukcje jak się przycina karty SIM do rozmiaru micro, bezpieczniej jest jednak taką kartę wymienić u naszego operatora. Rodzi się jednak pytanie czy to kosztuje? Z tego co czytałem to koszt wymiany karty SIM w Orange kosztuje 25zł, na szczęście moim operatorem jest Play a tutaj wymiana karty jest DARMOWA. Play ma ciekawy rodzaj kart, które są bardzo praktyczne w użyciu. Dostajemy kartę SIM normalnych rozmiarów ale w łatwy sposób można środkową część wyłamać i mamy microSIM, tym sposobem możemy kartę wymienić z wyprzedzeniem i dopiero wyłamać dopiero wtedy gdy kupimy smartfona który wymaga microSIM. Tutaj podziękowania dla Bratanka który wymienił mi kartę (pracuje w Play) :) Ps. Dodam że już są dostępne karty manoSIM czyli jeszcze mniejsze niż karty microSIM.

Bon, Neostrada

Przy zamawianiu/przedłużaniu Neostrady można dostać coś gratis, jest możliwość wyboru bonu (100-200zł zależnie od opcji). Jest to fajna sprawa bo nie zawsze chcemy to co jest oferowane, wybierając bon mamy możliwość zakupu w niektórych sklepach. Skorzystałem z tej możliwości, dostałem bon o wartości 150zł. Wczoraj w sklepie neo24.pl wybrałem sobie kartę pamięci, przy wyborze opcji płatności zaznaczyłem zapłatę bonem (wartość zakupu wyniosła 130zł). Za kilka godzin dostaje informacje że mam zapłacić przelew za zamówiony towar... odpisałem że nie zapłacę gdyż ″zapłaciłem″ bonem, w odpowiedzi dostaje że Neobon pokrył całą płatność za zamówienie, proszę zignorować poprzednią wiadomość, kolega przez pomyłkę wysłał do Pana tą informację. Zastanawiam się czy to faktycznie pomyłka czy też jakaś strategia... skłaniam się do tego że to faktycznie była pomyłka i taka wiadomość jest wysyłana z automatu bez zagłębiania się w szczegóły. W krótkim czasie to druga pomyłka, pierwszą opisywałem niedawno i dotyczyła abonamentu w Orange.

merlin.pl

Będzie to... reklama sklepu a raczej opinia w jednej sprawie. Zamierzałem kupić w tym sklepie telefon komórkowy Maxcom 460BB, zerkam na inne telefony ale tylko ten model przypadł mi do gustu. Jest w ofercie więc kupuje, do koszyka i zaraz zapłaciłem... zadowolony oczekuje na przesyłkę. Następnego dnia dany telefon jest już niedostępny, czym prędzej wysyłam mail z zapytaniem co z moim zamówieniem. Kolejnego dnia dostaje mail że zamówionego telefonu nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Wygląda na to że albo miałem pecha trafić na wyczerpanie nakładu albo to niedopatrzenie sklepu że towar niedostępny był oznaczony jako dostępny. Zastanawiam się co dalej zrobić... nie ma wyjścia i trzeba napisać aby zwrócili mi wysłane pieniądze (w miedzy czasie dostaje mail że mam nadpłatę w ich sklepie). Wypełniam formularz zwrotu, wpisuje dane w formularz i wysyłam. Dostaje info na maila że moja dyspozycja została przekazana i przelew został wypełniony i po sprawdzeniu merytorycznym oddany do realizacji (zastanawiam się co oznacza zwrot ″po sprawdzeniu merytorycznym″). No nic... czekam na przelew, następnego dnia pieniądze są na podanym koncie. Pierwszy raz mi się zdarzyła taka sytuacja, trochę nerwów mnie to kosztowało ale ważne że na koniec mój bilans kwotowy na koncie wyszedł na zero. Ostatecznie telefon został zamówiony w sklepie o przysłowiowy rzut beretem od domu, Mamusia zamówiła i następnego dnia roboczego był już do odbioru.

Maxcom 460BB

Mamusia kupiła tzw. telefon dla seniora, taki telefon jest do minimum ograniczony w opcjach. Telefon jest w kolorze białym (Maxcom 460BB), w zestawie jest ładowarka biurkowa. Jeśli nie przyglądać się to na pierwszy rzut oka wygląda na super telefon i dopiero po zagłębieniu się w opcje widać że jest ubogi w wszelkie tzw. bajery. Jako telefon dla seniora jest (moim zdaniem) idealny, mało opcji, duże klawisze, prosta obsługa, ładnie wygląda... czego można wymagać więcej? Ekran jest trochę mały ale coś za coś, klawiatura jest sporych rozmiarów. Wybieranie numeru z klawiatury jest oznajmiane dźwiękiem, jest możliwość aby numer klawisza był odczytywany na głos co wyklucza praktycznie pomyłki przy wybieraniu numeru z klawiatury. Jest naturalnie książka (200 kontaktów), można wybrać jeden z 10 dostępnych dźwięków gdy ktoś do nas telefonuje, jest możliwość pisania SMSów. Wygodna jest możliwość blokowania klawiatury suwakiem z boku telefonu. Nie uświadczysz natomiast MMSów lub Internetu... ale na dobrą sprawę jest to zbyteczne w takim telefonie. Ogólnie telefon wygląda dobrze i ma wszystkie niezbędne opcje, moim zdaniem Mamusia powinna być z niego zadowolona.

Sony Xperia S

Miałem okazję potrzymać telefon Sony Xperia S (kolor czarny). Niektórzy twierdzą że jest ciężki i gruby co powoduje że wygląda może nieco topornie. Moim zdaniem wygląda rewelacyjnie, jego waga jest jego atutem, nie wygląda jak zabawka a jak coś trwałego... jest zwyczajnie piękny :) Procesor dwu rdzeniowy w zupełności wystarczy do wszystkiego co tylko zamarzymy. Aparat 12Mpix to potęga i jak ktoś nie chcę taszczyć dodatkowego sprzętu to powinien wystarczyć na jego potrzeby. Ekran też robi wrażenie, spora rozdzielczość powoduje że wszystko wygląda dobrze i zgrabnie. Gdyby miał większy ekran to sam bym sobie taki sprzęt kupił (Bratanek go zakupił), ekran ma 4,3″.

Oś czasu

Skończyłem czytać pierwszy tom serii Oś czasu (John Birmingham). Książka zaczyna się w roku 2021, międzynarodowa eskadra okrętów po nieudanym eksperymencie (eksperyment miał przenosić rzeczy na odległość) przenosi się w czasie. Znaleźli się w 1942, w samym środku wojny Amerykańsko-Japońskiej, większość okrętów znalazła się w obrębie okrętów Stanów Zjednoczonych. Później dopiero okazało się że okręt przyszłość znaleźli Japończycy. Doży nacisk jest położony na integracji dwóch kultur, społeczeństwo w 1942 jest... zacofane ale też konserwatywne i pełne uprzedzeń w stosunku do ludzi z przyszłości. Szczegółowe opisy... tarć między tak bardzo odrębnymi kulturami bywa nudny ale warto dotrwać żeby w pełni zrozumieć sens dalszego ciągu. W książce są opisy niesamowitych walk między statkami, są też walki na lądzie. Doskonałe połączenie militarnej SF i historii alternatywnej, wciągające bez reszty Z tego co wyczytałem to są trzy tomy tej serii, jak nadmieniłem jestem po przeczytaniu pierwszego tomu i nie mogę się doczekać dalszego rozwoju sytuacji. Dodam że pierwszy tom skończy się propozycją sojuszu Państw Osi ze Stalinem i prawdopodobnie ów sojusz zostanie zawarty co w znaczącym stopniu wpłynie na dalszy przebieg drugiej wojny światowej.

Lotto

Ostatnio była ogromna kumulacja, ponad 51 milionów. Nie gram w totka a szkoda bo może bym coś wygrał. Jednak ktoś stał się milionerem i zgarnął ponad 17 milionów, kupił dwa kupony w Chojnicach, na chybił trafił... i trafił :) Milioner

Wyłączenie analogu

Stało się, pierwszy nadajnik sygnału analogowego został wyłączony. Cały proces zakończy się 31.07.2013, po tej dacie pozostanie tylko sygnał cyfrowy. Mają powstać jeszcze dwa multipleksy które pozwolą na maksymalnie uruchomienie kolejnych 8 kanałów. A tutaj link do tego wiekopomnego wydarzenia ;)

Telewizory pod NTC?

Samsung się chwali że Samsung przedstawia nowy telewizor opracowany specjalnie na cyfryzację sygnału telewizyjnego w Polsce. Jest to totalna BZDURA, nie sądziłem że tak wielka firma musi chwytać się tak niskich lotów trików aby sprzedać swoje telewizory. Telewizor ma się charakteryzować prostotą w programowaniu... no ej, nie wciskajcie mi kitu. Mam TV Samsunga sprzed paru lat i tam wystarczy kliknąć na automatyczne programowanie i wszystkie cyfrowe multipleksy znajdzie... nie wiem co może być jeszcze prostszego. Nie nabierajcie się na tego typu teksty tak samo jak te że są specjalne anteny do NTC (każda antena odbiera sygnał analogowy i cyfrowy).

Wyłączenie analogu

Za kilka dni zacznie się powolne wyłączanie sygnału analogowego i w tych regionach będzie tylko sygnał cyfrowy. Skupmy się jednak na moim regionie bo nie ma sensu wypisywać dat dla całego kraju. Z Chojnic najbliżej jest do nadajnika w Trzeciewcu i Gołogórze. Trzeciewiec jak i Gołogóra (Bydgoszcz/Koszalin) zostanę wyłączone w tym samym terminie tzn. 20.05.2013. Natomiast jeżeli ktoś odbiera z nadajnika w Gdańsku to powinien się przygotować na szybsze wyłączenia nadajnika analogowego. Nadajnik zostanie wyłączony już w tym miesiącu a dokładnie 28.11.2012. Jest to ważna data, nie tylko ze względu na sam fakt wyłączenia sygnału analogowego ale z uwagi na zwiększenie mocy MUX 3, które nastąpi dopiero po wyłączeniu nadawania analogowego (brak wolnych częstotliwości gdy analog działa).

Plan na każdą kieszeń

Pisałem na blogu że w ramach oszczędności postanowiłem zmienić plan na abonament (stacjonarny). Plan zamówiłem ale wpisali mi w system inny niż zamówiłem, sprawę zareklamowałem, zrealizowali pozytywnie. Myślałem że na tym się skończyło, jednak myliłem się. Od dzisiaj ma obowiązywać nowy abonament, rano się zalogowałem na stronę Orange i sprawdziłem jaki mam abonament Aktualny plan taryfowy: Plan Na każdy Dzień Naturalnie reklamacja już poszła i teraz czekam na pozytywne załatwienie sprawy bo innej nie może być skoro podpisał umowę na Plan Na Każdą Kieszeń.

Linki

Główna
Wyszukiwarka
Logowanie

Moja strona

Marzenia

Informacje

Ilość wpisów: 1243
Start: 5.09.2008
PHP: 8.2.30

Herb Chojnic