Galaxy Note II
Niedawno kupiłem Galaxy Note 2, na pierwszy rzut oka jest ogromny... na drugi rzut oka też. W dłoni leży wygodnie pomimo sporych rozmiarów (podobno mam dosyć duże dłonie), a dodatkowo etui sprawia że chwyt jest pewny (niewiele zwiększając tylko rozmiar smartfona). Kiedyś miałem tablet 10″ i ekran 5,5″ nie robi na mnie wrażenia. Internet przegląda się naturalnie mniej wygodnie niż na 10″ ale nie jest to uciążliwe i można najważniejsze sprawy załatwić/poczytać na ekranie 5,5″. Jeżeli chodzi o obsługę to jedna ręka, to jest za mało na taki rozmiar komórki. Sam system chodzi płynnie... zresztą po takim procesorze należy wymagać ze będzie to płynna obsługa. Wgrywam różne potrzebne programiki i od razu zmieniłem systemowy odtwarzacz plików video, w systemowym nie ma możliwości zablokowania ekranu. Gdy oglądam film to nawet niechcący można dotknąć ekranu i po przestawić opcje, blokada moim zdaniem jest wręcz niezbędna przy oglądaniu filmu. Podoba mi się rozwiązanie z SMSami, do każdego kontaktu można przypisać oddzielny dźwięk... wiem że można to samo osiągnąć instalując osobny program ale miło że już coś takiego jest w fabrycznym rozwiązaniu. Natomiast pierwszą moją czynnością była blokada Internetu tzn. przez sieć komórkową, korzystam tylko z połączenia wi-fi. Mój router to DGN2200 i nie było żadnych problemów z połączeniem wi-fi, smartfon od razu znalazł kilka sieci a po wybraniu mojej i wpisaniu hasła połączenie jest stabilne. Włożyłem od razu kartę pamięci 32GB i około 13GB jest już zajęte... dobrze że nie kupiłem karty o mniejszej pojemności... możliwe że nawet 64GB by się przydało :D