Od niedawna mam smartfona z androidem ale miałem przez kilka miesięcy tablet z androidem i niektóre programiki mogę polecić/zrecenzować. ReceptionMe asure 100%, sprawdza moc sygnału sieci komórkowej i/lub wi-fi. Przydatna sprawa gdy mamy problemy z zasięgiem, niestety nie sprawdzimy zasięgu innej sieci komórkowej niż mamy kartę SIM w komórce. Wifi Analyzer, sprawdza moc i kanał sieci wi-fi. Bardzo przydatne gdy sieci wi-fi mają nasi sąsiedzi a nasz router ma możliwość ustawienia kanału (gdy kanały się nakładają to mamy problem z szybkością i stabilnością naszej sieci wi-fi). MX Player, moim zdaniem bardzo dobry odtwarzacz plików wideo. Mam blokadę ekranu tzn. w czasie oglądania filmu można zablokować ekran co przy ekranach dotykowych jest praktyczne. Dolphin, testowałem kilka przeglądarek i ta najbardziej przypadła mi do gustu. Wygodny dostęp do zakładek przez przesunięcie ekranu w prawo, zgłaszanie się jako przeglądarka desktopowa co przy większych ekranach jest wygodne w użyciu i inne przydatne opcje. Menedżer plików, zainstalowany organizator plików bywa czasami ubogi w opcje a ten jest prosty, przejrzysty i funkcjonalny. Jest możliwość m.in. dodawania zakładek do poszczególnych katalogów. Ftp server, pozwala przenosić pliki przez wi-fi za pomocą ftp z komputera. AirDroid, pozwala na organizację naszych kontaktów/wiadomości/plików przez wi-fi na komputerze przez przeglądarkę internetową. Widget Clock DIGI, jest to zegar o sporych możliwościach. Ustawić można np. kolor, rozmiar, czcionkę, kolor tła, format daty (data jest m.in. po polsku) itd. Scrobble FM, kilka set stacji radiowych pod ręką (polsko języcznych), w wersji PRO możliwość dodawania swoich stacji radiowych i wiele innych opcji.