flaga Polski

Kropka nad "i", moje komentarze.

Archiwum

2026
III
VI
2025
II
III
VII
IX
2024
I
IV
VII
X
XII
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Pendrive

Wystartowała nowa oferta Orange pod nazwą Nju Mobile ale zostawmy to może na inny raz lub komuś innemu ;) Dostałem pendrive który niedawno zamówiłem, opisywałem jak dostałem kartę upominkową na 100zł... trochę dopłaciłem i zdecydowałem się na zakup pendrive 32GB. Pendrive jest w kolorze niebieskim (coś podobnego do morskiego), obudowa gumowata (podobno wodoszczelny ale nie mam zamiaru tego sprawdzać ;) ). Z przyczyn technicznych nie jestem w stanie sprawdzić jak kształtuje się transfer USB 3.0 (chwilowo mam komputer z USB 2.0). Zapis przy dużym pliku to około 30Mb (sformatowany jako NTFS)... więc bez rewelacji... być może dopiero przy USB 3.0 dostanie ″kopa″. Pendrive ma diodę która sygnalizuje działanie, szkoda że nie sygnalizuje podłączenia pod USB jak mój inny pendrive a tylko mruga przy kopiowaniu.

Wirtualna przechadzka

Nie wiedziałem że mogę się przejść po moim mieście, w Google są zdjęcia do wirtualnej podróży (link do artykułu). Interesujące jest przejść się po swojej ulicy :)

200Mb

Orange testuje w Warszawie 200Mb... dobrze, niech testują ale jest to tylko trik marketingowy i nic więcej. Najpopularniejszą opcją jest 1-10Mb i pewnie długo się to nie zmieni za sprawą ceny i możliwości technicznych. Wracając jednak do opcji 200Mb... na pozór wygląda to na przerost który nikt nie wykorzysta. Obecnie mam 1-10Mb i na szczęście wyciągam pełne 10Mb ale widzę że to absolutne minimum w dzisiejszych czasach. Do zwykłego przeglądania stron to wystarczy ale aby oglądać filmy on-line to już jest mało (zależy od jakości filmu). W domach jest coraz więcej komputerów, komórek itd. i te 10Mb staje się ogranicznikiem w swobodnym korzystaniu z Internetu. Moim daniem 20Mb na komputer jest szybkością która pozwala swobodnie korzystać z dobrodziejstw Internetu. Kolejna kwestia to mała szybkość wysyłania (upload), zwyczajnie 1Mb w opcji do 20Mb jest za małe np. wysyłanie zdjęcia jest za długie (nie mówiąc już o pliku wielkości np. 20MB). Szybkość wyraża się w MegaBitach (Mb) a ″wagi″ pliku w MegaBajtach (MB), 1B = 8b.

E-karta prezentowa

Niedawno pisałem że dostałem maila z forum Orange o przyznanym prezencie za aktywność na forum Orange. Nie do końca wierzyłem w prezent a tym bardziej jakiś wartościowszy... tymczasem wczoraj otrzymałem list polecony z Orange w liście było podziękowanie oraz kod (o wartości 100zł) który upoważniał mnie do zakupu w sklepie Empik. Przed chwilą zrobiłem zakup pendrive Adata S107 32GB USB3.0 Niebieski, dopłaciłem niecałe 18zł i teraz czekam na przesyłkę :)

Trzeciewiec, konserwacja

Ukazał się oficjalny komunikat na stronie Emitel który zarządza obiektem nadawczym w m.in. Trzeciewcu. W związku z planowaną konserwacją systemu antenowego na obiekcie RTCN Bydgoszcz/Trzeciewiec w dniach od 16 do 25 kwietnia mogą występować okresowe zmniejszenia mocy lub czasowe przerwy emisji programów telewizyjnych i radiowych, w tym DVB-T, nadawanych z tego obiektu. Podejrzewam że to ma coś wspólne z wyłączeniem nadawania analogowego (20 maj) i równoczesnym uruchomieniem MUX 3 z tego obiektu.

TVP Rozrywka

Dzisiaj o godzinie 6 wystartował kolejny kanał TVP, kanał jest m.in. dostępny w MUX 3. W ofercie programowej znajdzie się kabaret, teledyski, teleturnieje, seriale itd. czyli lekka rozrywka. Obecnie w MUX 3 mamy 7 kanałów TVP TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka. Jako że odbieram sygnał z Trzeciewca to przypominam że sygnał analogowy zostanie wyłączony 20 maja i po tym terminie należy się spodziewać MUX 3 (może to nastąpić już tego samego dnia czyli 20 maja).

Galaxy Mega

Wyraźna tendencja produkcji coraz większych komórek... tylko czy takich olbrzymów potrzebujemy? Samsung zaprezentował serie MEGA, z pewnością są doprawdy MEGA. Mniejszy ma ″tylko″ 5,8″ (tylko trochę większy od Note 2), natomiast większy model to już potwór 6,3″. Czy to nadal komórka czy już tablet z funkcją komórki? Ciekawe czy pojemność baterii sprosta większym wymaganiom, jeżeli tak nie będzie i np. dwa razy dziennie trzeba będzie takiego olbrzyma ładować to sukcesu raczej nie będzie. Gdybym miał teraz rozważać zakup nowej komórki to z pewnością model Mega (ten większy) by się znalazł w czołówce na mojej liście. Z początku cena pewnie będzie koszmarnie wysoka ale z czasem sądzę że spadnie do obecnego poziomu Note 2.

Upload grafiki

Skończyłem pierwszą wersje wysyłanie grafiki na serwer. Zamiast szukać gdzie mogę wrzucić coś i pokazać innym to zrobiłem coś takiego na własne potrzeby. Skrypt pozwała wrzucić grafikę JPG na serwer, pokazuje kody html oraz BBCode (do umieszczenia linku na forach), robi miniaturki... być może w przyszłości powstanie bardziej rozbudowana wersji. upload grafiki. Chwilowo jednak wystarczy na moje potrzeby taka skromniejsza wersja skryptu.

Konsultantka z Orange

Kilka dni temu zatelefonowała do mnie Pani konsultantka i zaczęła ile to ja korzyści otrzymam gdy przyjmę jej ofertę. Tanie rozmowy na komórki (tylko 28gr, Virgin ma 18gr do wszystkich sieci ;) ), darmowe rozmowy na stacjonarne, programy TV... gdy odmówiłem to mówi że niedługo wyłączą TV analogową (sugerując że zostanę bez TV). Ogólnie była natarczywa i nie chciała się spławić a Mamusia nie ma odruchu że odkłada słuchawkę i już. Zapewne niektórzy dają się nabrać że to i tamto jest ″korzystne″ i nie mogą bez tego ″żyć″. Trudno się dziwić jej natarczywości skoro to jej praca i pewnie musi wyrobić plan... tylko że często druga strona ma już dość takich ofert od różnych ″naciągaczy″.

Forum, niespodzianka

Zacznę od wstępu aby potem przejść do sedna sprawy. Od kilku miesięcy jestem aktywnym uczestnikiem na forum Orange (oficjalne forum). Jak to bywa na oficjalnych forach, ludzie piszą tam z problemami technicznymi. Jako że ja zacząłem się bardziej tym interesować gdy zamówiłem Neo w opcji 1-10Mb to próbuje innym pomóc w ich problemach z Internetem (naturalnie nie jestem sam w doradzaniu innym). Forum charakteryzuje się tym że co pół roku są wysyłane drobne upominki dla najaktywniejszych na forum (nie chodzi o spamowanie na forum ;) ), dzisiaj rano odebrałem mail z prośbę o podanie swoich namiarów (adres domowy) bo chcą mi wysłać upominek. Jestem bardzo ciekawy czy to jakiś żart Prima aprilis czy też naprawdę coś dostanę.

TVP Rozrywka

Zapowiada się dosyć ciekawa oferta w MUX 3... szkoda że jeszcze około 2 miesiące zanim będzie dostępne u mnie (Trzeciewiec). 15 kwietnia rusza kolejny kanał tematyczny telewizji publicznej TVP Rozrywka. ... Program nowego kanału będzie emitowany 7 dni w tygodniu, od godz. 6 do godz. 2.00. Repertuar może być dosyć ciekawy Oferta programowa TVP Rozrywka przewiduje najlepszy rodzimy repertuar rozrywkowy, na który składają się m. in. bogate zasoby TVP, a także aktualna produkcja publicznego nadawcy. W ramówce TVP Rozrywka pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, festiwale i widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i teledyski muzyczne, teleturnieje, konkursy, a także filmy komediowe i wybrane seriale. Zastanawia mnie tylko ″wybrane seriale″... oby to nie były tylko seriale typu ″M jak miłość″.

Komputer

Wygląda na to że mój komputer dożywa swoich dni, bywają dni że nie chcę się włączyć i trzeba kilka razy próbować nim zaskoczy. Oby jeszcze trochę wytrzymał bo nie mam wolnych pieniędzy, w lipcu kończy mi się lokata i wtedy zrobię zakup. Komputer raczej kupię tam gdzie zawsze kupuje czy w sklepie ″Komputronik″. Nie będzie to jakiś wypasiony komputer a taki umiarkowany cenowo i pod względem wydajności, wstępnie sobie wybrałem Komputronik Sensilo MT-145 [F028] V3.

Linki

Główna
Wyszukiwarka
Logowanie

Moja strona

Marzenia

Informacje

Ilość wpisów: 1243
Start: 5.09.2008
PHP: 8.2.30

Herb Chojnic