E-czytnik i rozmiar
E-czytniki są praktycznie w dwóch rozmiarach, 6" i 9,7"... nie pojmuje dlaczego nie ma pośrednich rozmiarów. Chętnie bym kupił 8", jest to rozmiar na tyle mały że nie przeszkadza np. przy czytaniu na leżąco i na tyle duży że pozwala nawet czytać tabele. Niedługo ukaże się w sprzedaży e-czytnik 8" i mam nadzieje że to zapoczątkuje wysyp takiego rozmiaru. Jestem napalony na taki czytnik, chodzi o PocketBook 840 InkPad. Rozdzielczość jest duża i wynosi aż 1600x1200. E-czytnik ma zarówno ekran dotykowy i przyciski fizyczne... nie jest to powszechne rozwiązanie a które mi bardzo odpowiada. Zależy mi też na możliwości podświetlania ekranu, a w tym modelu jest to dobrze rozwiązane (przesunięcie palcem po górnej części). Cena jest dosyć zaporowa ale tak to już bywa w dniu premiery a potem cena na ogół spada.