Minister Cyfryzacji
Jestem zadowolony z wyboru na Minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, Kobieta zna się na rzeczy, zna temat niejako od podszewki i mam nadzieje że coś ruszy w tym temacie. Jak wszyscy nowi Ministrowie i tutaj następują priorytety i obietnice... problem w tym że w ciągu ostatnich kilku lat padło ich tak dużo że Internet powinien hulać na światłowodach w każdym domu a oczywiście tak nie jest. Zgoda że linie światłowodowe się wydłużają ale póki nie nastąpi modernizacja tego co już jest to nic praktycznie się nie zmieni. Głównym problemem jest tzw. ostatnia mila, podam przykład z własnego podwórka. Niedawno droga koło nas została gruntownie zmodernizowana i o dziwo nikt przestarzałych kabli nie wymienił a dodam że kable ją 40-letnie i trudno mi sobie wyobrazić sytuacje gdzie nagle im się przyśni aby te kable wymienić... choć w Polsce jest wszystko możliwe (szczęście że kable są napowietrzne i łatwo je wymienić). Wydaje się że jedyne racjonalne wyjście to inwestycja w LTE, chodzi o tych odbiorców gdzie nie opłaca się wymieniać kabli lub w ogóle ciągnąć nowych. Osobiście wpakowałem się w umowę na 2 lata a teraz wiem że mam znacznie szybszy dostęp przez LTE (nawet gdy pada deszcz obficie).