Drukowanie z dwóch stron jest dobre, oszczędza papier i wygląda estetyczniej. Niedawno kupiłem taką drukarkę ale wydruk dwustronny jest niedopracowany (moim zdaniem), z tego co czytałem to WSZYSTKIE drukarki tak drukują. W czym rzecz? Mianowicie nie ma możliwości wydrukowania z dwóch stron kartki dwóch różnych dokumentów... żeby to zrobić to trzeba kartkę ręcznie odwróć. Rozwiązanie jak dla mnie idiotyczne, nie po to się kupuje drukarkę duplex aby potem przekładać kartki do zadrukowania drugiej strony innym dokumentem. Aby nie było tak że wymagam nie wiadomo czego to nie tylko ja szukałem takiego rozwiązania i trochę zawiodłem się na duplex. Po długich poszukiwaniach i naprowadzeniu mnie na dobry trop przez innych, natrafiłem wreszcie na odpowiedni program do edycji i scalania dokumentów. Program to FinePrint, program to nie jest jakiś kombajn ale znakomicie się sprawdza w drukowaniu. Program tworzy wirtualną drukarkę, możemy "drukować" dowolne pliki. Dokument drukujemy wysyłając do tej "drukarki", następnie wysyłamy do "drukarki" kolejny dokument (mamy podgląd). Efekt końcowy jest taki że za jednym razem (bez odwracania kartki) mamy wydrukowane na każdej stronie coś innego np. z jednej strony plik tekstowy a na drugiej stronie zdjęcie. Program pozwala na dużo więcej, można dokumenty dodawać, kasować, edytować (dodawać ramki, datownik, a nawet tło). Program jest rewelacyjny (wszystkich możliwości jeszcze nie testowałem), niestety jest małe "ale", program jest płatny... jednak dla kogoś kto dużo drukuje i chcę posiadać pełną kontrole nad wydrukiem to powinien odżałować pieniędzy i kupić program.