Jak wiadomo niektórzy mają problemy z odbiorem kanałów TVP. Kwestia jest taka że MUX 3 jako jedyny ma doświetlany sygnał z nadajników pomocniczych tzn. SFN. Problem występuje WYŁĄCZNIE na styku nadajników gdzie widz odbiera sygnał z dwóch nadajników. Oliwy do ognia dodał przypadek że sygnał zanikł akurat w chwili gdy Premier miała wygłosić exspose. Należało się spodziewać że niektórzy z PIS wykorzystają to jako pretekst do eskalacji napięcia społecznego. Przez awarię emisji TVP nie wszyscy widzieli orędzie Szydło. Prezes Kurski: `Zawiadomię ABW` Cóż, moim zdaniem to paranoja rządzących... dla nich sytuacja gdy w kraju jest spokój jest niemożliwym do akceptacji stanem. Wiadomo że w sytuacji niepewności ZAWSZE większe szanse mają osoby... radykalizujące np. stosunki z zagranicą. Na koniec oficjalny komunikat operatora technicznego NTC:
Firma EmiTel informuje, że w dniach 17 i 18 grudnia 2016 roku na 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał MUX3, nastąpiły krótkie kilkuminutowe zakłócenia w prawidłowych emisjach spowodowane błędami synchronizacji. Zakłócenia wystąpiły jedynie na granicach stref SFN i dotyczyły niewielkiego procenta populacji. Obecnie trwają intensywne prace nad eliminacją zakłóceń. Lista obiektów, na których nastąpiły zakłócenia MUX3: RTCN Opole / Chrzelice, RTCN Wrocław / Ślęża, RTON Tarnów TON Łanięta, RTCN Częstochowa / Wręczyca, RTON Leżajsk, RTCN Dęblin / Ryki TON Tarnobrzeg, RTCN Przysucha, RTON Kłodzko, RTCN Lublin / Piaski