ROCCAT Horde cd.
Miałem przeróżne klawiatury, obecnie mam ROCCAT Horde. Nie jest to idealne klawiatura, największym mankamentem jej jest słabe podświetlanie. Jest takie... mało wyraziste, jak za mgłą, po kilku miesiącach można się do tego przyzwyczaić. Klawiatura ma spore możliwości, bardzo mi odpowiada kółko do zmiany głośności, dopóki tego nie miałem to myślałem że to taki kolejny bajer. Kółko jest wręcz REWELACYJNE, korzysta się z tego intuicyjnie i już nie wyobrażam sobie klawiatury bez kółka. Dużą zaletą jest oprogramowanie, mnogość funkcji może przytłoczyć. Praktycznie wszystkie klawisze można zdefiniować + kilka dodatkowych, przypisać makra, własne skróty. Oprogramowianie jest często aktualizowane, nie ma miesiąca a czasami jest to nawet co tydzień i jest aktualizacja. Jest też droższa wersja tej klawiatury z podświetleniem RGB ale tam z tego co czytałem jest ten sam problem z podświetleniem tzn. jest takie zamglone. Ogólnie klawiatura jest bardzo dobra, średni skok jest kompromisem między wysokim a niskim. Ten model mogę polecić wszystkim którzy nie chcą wydawać nie wiadomo ile (zdaje sobie sprawę że wydanie około 200zł to dużo) a oczekują czegoś lepszego niż zwykła klawiatura.