Ładowarka GaN
Jest to następnej generacji ładowarka, oparta o azotek galu zamiast krzemie. Taka ładowarka może być mniejsza i wydziela mniej ciepła a to powoduje że zużywa mniej prądu. Ostatnio miałem styczność z Baseus GaN2 Pro 100W a niedawno zakupiłem Ugreen GaN 100W. Pierwszą z nich odesłałem z uwagi na przerywanie ładowania z portu USB A, zwrot kosztów otrzymałem bez problemu. Moim zdaniem ładowarka Ugreen jest lepsza, porty tu i tu są po cztery ale Baseus to 2xUSB C + 2xUSB A natomiast Ugreen 3xUSB C + 1xUSB A. Nie da się zaprzeczyć że port USB A przechodzi do historii. Skupmy się na działaniu ładowarki Ugreen, nawet teraz ładuje mój X3 Pro w trybie turbo czyli do 33W. Ładowarka ma dwa porty 100W + dwa porty 22,5W, taki układ jest bardzo ciekawy i nawet pożądany. Wiadomo że czym szybsze ładowanie to bateria się bardziej nagrzewa a ciepło szkodzi żywotności baterii (choć obecne zabezpieczenia powodują że ma to minimalny efekt uboczny). Gdy mamy w zwyczaju podłączać nasz telefon na całą noc to bardziej pożądanym posunięciem jest podłączyć pod port 22,5W a gdy nam się spieszy to pod 100W. Ładowarka obsługuje wiele typów szybkiego ładowanie np. PD pozwala ładować laptopy, Huawei z USB A. Tutaj mała uwaga, z tego co czytałem to wszystkie ładowarki GaN po podłączeniu kolejnego urządzenia się resetują (rozłącza ładowanie) i na nowo negocjują potrzebny prąd do poszczególnych portów. Nie obciążałem ładowarki na max ale przy ładowaniu mojego telefonu zrobiła się tylko delikatnie ciepła, gdy moja poprzednia ładowarka była wyraźnie ciepła. Czekam na odpowiedni kabel USB C -> USB C, na razie używam kabla USB C -> USB A z przejściówką na USB C, takie rozwiązanie działa ale nie jest pewne i może powodować luzy na styku kabel -> przejściówka. Co prawda mam kilka innych kabli pasujących ale nie ładują w trybie turbo i najlepszy jest kabel od producenta czyli Xiaomi.